516. Bajor hegyi véreb
A bajor hegyi véreb a hannoveriből és a hajdani bajor hegyi kopóból kitenyésztett fajta. Könnyebb, magas hegyi vadászatra alkalmasabb. A kutya marmagassága 45-50 cm.
A bajor hegyi véreb a hannoveriből és a hajdani bajor hegyi kopóból kitenyésztett fajta. Könnyebb, magas hegyi vadászatra alkalmasabb. A kutya marmagassága 45-50 cm.
Azt eddig is tudtuk, hogy léteznek olyan terápiás kutyák, akik lelki sérült vagy értelmileg akadályozott emberek életét teszik szebbé. Most azonban egy kutatás rávilágított arra, hogy szorosabb értelemben vett egészségünkre is jó hatással vannak négylábú barátaink.
Ahol folyamatosan kaphatók kutyakölykök olcsón, ott valószínűleg szaporítóval állunk szemben, aki elsősorban megélhetési célból, felelőtlenül "gyártja" a kutyákat. A felelősségteljes tenyésztő nem ilyen.
Nagyon sokféle módon sérülhetnek társállataink. A sérülések következtében sokszor gyulladások, tályogok, testűri vérzések vagy gyulladásos folyamatok alakulhatnak ki. Érdemes keletkezésük szerint sorra venni a sérüléseket, mivel ellátásuk, súlyosságuk megítélése is e szerint történik.
A hidegek beálltával kiemelten fontos, hogy az állatvédők ideiglenes befogadó családokat vagy végleges örökbefogadókat találjanak a gondozásukban lévő kis testű kutyák számára. Kérjük, hogy csak olyanok jelentkezzenek, akik valóban megfontolták a befogadást, így a kutya türelemmel és szeretettel való beilleszkedésének minden feltételét biztosítani tudják és kívánják.
Kedves Tünde! Ajánljuk az alábbi könyvet: Del Celina Amo: Kutyaiskola lépésről lépésre Korom Gábor: Neked ugatok Valamint a Népszigeti kutyaiskola, a Cerberos Kutyaiskola, és a TopMancs kutyaiskola weboldalát, valamint a Háziállat.hu cikkeit, linkeket lásd lentebb! Üdvözlettel: Háziállat Magazin
Tisztelt kutyatulajdonos! Valószínűnek tartom, hogy a könnytermelő mirigyek fordultak ki a kutyus mindkét szemén a szemzugban és nem a könnycsatornái. Természetesen műtéti úton gyógyítható a betegség, amelynek árát mindig a vizsgálat után, az állapottól függően tudják közölni.
A leírtak alapján majdnem biztos, hogy a kiskutyáknak vírusos fertőző betegsége van. Ebben az életkorban a legfogékonyabbak erre, ha nincsenek megfelelően beoltva, szinte törvényszerű, hogy elkapják valamelyiket. Arról azonban, hogy konkrétan miről van szó, csak az alapos vizsgálatuk után lehetne nyilatkozni. Tudni kell azonban, hogy az ilyen betegségek pár óra alatt is jelentős állapot romlással járnak, és ha nem viszi el őket még ma (vasárnap) állatorvoshoz, lehet, hogy holnap már késő lesz! Házilagos próbálkozásoknak nem sok értelme van, ide orvos kell!
Amíg meg nem kapta az összes kölyökkori oltását, addig ne engedd, hogy más kutyákkal találkozzon, érintkezzen. Ne hagyd, hogy "vaduljon", harapjon, erről még most, kölyökkorában le kell szoktatni. Amikor vadulni kezd, határozottan szólj rá, hogy "nem szabad!" és olyankor ne játssz vele, tégy úgy, mintha ott se lenne, ne törődj vele. Abban a pillanatban, amikor abbahagyja a vadulást, dícsérd meg és újra sétálj, játssz vele! Bővebben az alábbi cikkeinkben olvashatsz a kiskutyák neveléséről.
Vidd el állatorvoshoz, aki ultrahangos vizsgálattal meg tudja állapítani, hogy vemhes-e vagy sem.