521. Hátsó lábak izomgyengesége macskáknál
A macskáknál a hátsó lábak izomremegése olyan dolog, melyről a macskatulajdonosok remélik, hogy sosem fogják látni. Ám mi a helyzet, ha ez mégis előfordul?
A macskáknál a hátsó lábak izomremegése olyan dolog, melyről a macskatulajdonosok remélik, hogy sosem fogják látni. Ám mi a helyzet, ha ez mégis előfordul?
A fekete teknős vagy szenesteknős az egyik legnépszerűbb teknősfaj az amerikai háziállat-kereskedésben. Ezek a társas lények barátságos és fura természetükről, az emberekhez való kötődésükről és kis méretükről híresek.
Aki úgy dönt, hogy guppit szeretne tartani, annak tisztában kell lennie a díszhalait fenyegető alapvető veszélyforrásokkal.
Aki úgy dönt, hogy guppit szeretne tartani, annak tisztában kell lennie a díszhalait fenyegető alapvető veszélyforrásokkal.
Ha guppit szeretnél tartani, nem ártana tisztában lenni az akváriumi díszhalakat fenyegető leggyakoribb veszélyforrásokkal.
Mindenképpen vigye el állatorvoshoz. Szükség lenne legalább egy vérlabor vizsgálatra, de jó lenne megnézni ultrahanggal is. Elég sok probléma szóba jöhet pl. vese-, máj-, bélrendszeri betegség, akár daganat is.
Kedves Gazdi! A nagytestű kutyák öregedése 6-7 éves kortól kezdődik. A kutyusnak valószínűleg fehérjevesztéses idült bélbetegsége van, de ezt csak laborvizsgálatokkal lehet bizonyítani és a gyógykezelést elkezdeni. De minnél sürgődebben, mert a betegség bizonyos stádiumában életveszélyes állapot alakulhat ki. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Balogh Viktória ! A Golden Retriever egy vadász kutya, ösztönrendszerének megfelelőn, a genetikailag örökölt viselkedési minták alapján normálisan, korának megfelelően viselkedik. Az egy más kérdés, hogy a jelenleg élő Golden Retriever-et „társállatként” vagy nem vadászati céllal tarják az embertársai. Igen, nem az éhségérzet miatt vadászik, ha nem a játékos vadászösztöne miatt. Ez nem állatorvosi téma, nem betegség. Az esetleges betegséggel járó fertőzés veszélye közel nem akkora, mint azt Ön gondolja. (Kullancs, bolha vagy más parazita fertőzés esélye valóban van, de ezt másik több tucat helyről ugyan akkora eséllyel elkaphatja.) Létezik egy un. „anti vadász tréning program” ami valójában arra irányul, hogy a túlzott, vagy az embertársak által nem kívánatos viselkedést csökkenti. Ez 3-5 alkalom után hoz látható eredményt.
A szeptember már a nappalok rövidülésével jár- ez megviseli a nyuszikat- jöna tél ezt érzik is- ilyenkor minden nyuszi lassabb egy kicsit és változhat a viselkedése és az étrendje is- ha néhány hét múlva sem tapasztalsz változást akkor vidd orvoshoz...
Jó lenne, ha fel tudná venni a kapcsolatot kolléganőmmel (Dr. Papp Georgina Viktória), aki ilyen kis rágcsálók ellátására specializálódott. Ő írt egy cikket egy hormonális(daganatos) betegségről, ami elvileg jól kezelhető. A leírt tünetei beleillenek a képbe, de ehhez meg kellene vizsgálni az állatkát. A hipofízis daganatot kellene kizárni vagy diagnosztizálni nála. Ez általában jóindulatú daganat, de kedvezőtlen hormonális következményei vannak. Ha nem ez a baja, akkor más hormonális betegségről lehet szó, esetleg hasűri daganatról. Drukkolok neki.