531. Hogyan gondozzuk télen a kutyánkat?
A friss hó játszani hív minket és ebünket is, azonban az önfeledt mókázás után gondoskodjunk arról, hogy a fagyos időjárás minél kevésbé viselje meg kutyánkat.
A friss hó játszani hív minket és ebünket is, azonban az önfeledt mókázás után gondoskodjunk arról, hogy a fagyos időjárás minél kevésbé viselje meg kutyánkat.
Miért ne lehetne a macskáknak is Karácsonya? – ezzel a mottóval rendezi meg a Macska TV internetes portál az első Macskarácsonyt, kizárólag a cicák részére!
Ki mondta, hogy a kutyák nem tudnak énekelni? Még kórusban is összehangoltan éneklik a karácsonyi dalokat. Hallgasd csak!
Több millióan kíváncsiak 6 shiba inu kiskutya mindennapjaira, ahogy játszanak, esznek, cseperednek. Nézd meg őket Te is!
A háziállat.hu postaládájában landoltak a világ legjobb macskafotói. Van minden: medvekergető macska, orángutános-barátkozós, és persze vizes macska is...
Elég sok dolog, betegség, elváltozás okozhatja a tüneteket. Tejet ne adjon neki! Minél hamarabb vigye állatorvoshoz!
Kecskénél nem ritka a vemhességi toxikózis, erre utalhat, ha a kecske bágyadt, sokat fekszik, imbolyogva jár, dülöngél. Ha ilyen tünetek nem jelentkeznek akkor inkább a nagy -, vagy sok vehem miatt fekszik sokat. A közelgő ellésre a tőgyödéma utal. Hívjon állatorvost!
Semmiképpen nem kell lemondania kutyájáról! Az Ön által felvázolt esetben az alapbetegség diagnosztizálása és kezelése a legfontosabb, ennek csak egy tünete a hasűri folyadékgyülem. A hasüregben felgyűlt folyadék leszívása csak súlyos, életveszélyes állapotban lévő kutyáknál indokolt, egyéb esetben csak további problémákat okozna. Ha az eddigi kezelés nem elég hatékony, a kezelés kiegészítésével, változtatásával jobb eredményt érhetünk el. Mindenképp indokoltnak látjuk a szív kivizsgálását, szív ultrahang elvégzését is a pontosabb diagnózis érdekében. Beszéljen állatorvosával a további teendőket illetően! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Ami látszik, hogy a macskán normálisan lévő 3. szemhéj a szokásosnál előrébb van, aminek sokféle oka lehet, a kiszáradástól kezdve, akár leukózisig. Azt javasolnám, hogy a biztosabb diagnózis érdekében forduljon állatorvosához.
A kutyus lábát meg kellene röntgenezni, előfordulhat, hogy műteni kell. Minél hamarabb vigye állatorvoshoz! Üdvözlettel, Zsömböly Miklós