51. ZÖLD ZEBRA: ÚJBÓL JÓTÉKONYSÁGI VÁSÁR
Az egyesület 2006. október 1-jén tartandó vásárának bevételét ivartalanítási akciókra és állatmenhelyek fejlesztésére fordítja.
Az egyesület 2006. október 1-jén tartandó vásárának bevételét ivartalanítási akciókra és állatmenhelyek fejlesztésére fordítja.
Mire észbe kapnak, Marley 80 kilós, egy megállíthatatlan bulldózer pusztító erejével bíró labradorrá növi ki magát. Szívós munkával átrágja magát falakon és ajtókon...
Újbarok település macskatartási statisztikáját javítja a Barokszépe Kennel. Az ezüst-tabby szín mellett nemsokára bemutatják lila, krém, fahéj, illetve red-tabby kiscicáikat is.
Bemutassuk a zsírfarkú sivatagi juhot, amely világrekorder a tejtermelésben, ráadásul valódi kezesbárány is egyben? Beee!
Két sast még sikerült megmenteni a Magyar Madártani Egyesület és a Hortobágyi Nemzeti Park szakembereinek, egy azonban elpusztult szándékos mérgezés következtében Jászárokszállás határában.
Ha csak az egyik szemével van probléma, akkor alaposabb szemvizsgálatra van szükség (esetleg specialistánál), mert ilyenkor nem valószínű, hogy csak egy kötőhártyagyulladásról van szó (ez általában mindkét szemre jellemző egyszerre). Okozhat ilyen problémát például szemhéjállási rendellenesség, a pillaszőrök rendellenessége, könnytermelési probléma, sérülés, idegen test.
A leírtak alapján nagyon komoly baja lehet. Természetesen a távolból csak tippelni tudnék (pl. fertőző hashártyagyulladás), de ennek nem sok értelme lenne, hiszen mindenképpen gyorsan állatorvoshoz kell őt vinni, ahol alaposan megvizsgálják és kezelik is a betegségét. Ilyen súlyos tünetek esetén nem látok más megoldást.
A széna nagyon fontos rostforrás a nyulak számára, az emésztésükhöz nélkülözhetetlen. A nyúltápok mellé is célszerű adni bizonyos mennyiségben. Többféle növény szénája adható, ki kellene tapasztalni, hogy melyik az, amelyiknél kevésbé tüsszög. Arra kellene figyelni, hogy jó minőségű, nem poros, nem szennyezett szénát adjunk. Allergiavizsgálatot elvileg lehet nyulaknál is elvégezni, de nem tudok róla, hogy valahol rendelkezésre állnak-e nyulak számára tesztek. Tudni kell azt is, hogy ezek nagyon drága vizsgálatok, és nagy területen a szőrt is le kell hozzá borotválni.
Szerintem nem lenne felesleges a stressz, amivel az állatorvosi vizit járna. Érdemes lenne megvizsgáltatni, hogy el lehessen dönteni, hogy valamiféle betegség van-e a dolog hátterében vagy csak válogatni szeretne. Állatoknál a legtöbb betegség (főleg kezdeti) tünete a nem evés, így ebből önmagában sok következtetést még nem tudok levonni.
A válaszom igen, nagyon is, minden esetben ellés után 24 órán belül el kell vinni az állatot állatorvoshoz, hogy kizárja a magzat jelenlétét a méhben. Ha halott magzat marad a méhben, 36-48 órán belül hullamérgezést okoz az anyának. AZONNAL ORVOSHOZ!!!