546. Információk a csivaváról
Ez a cikk hasznos tudnivalókkal szolgál a világ egyik legkisebb kutyafajtájáról. Ha csivavát (chihuahua) választasz, nem árt tudni egy-két dolgot az idomításáról, a gondozásáról és nem utolsó sorban a jelleméről.
Ez a cikk hasznos tudnivalókkal szolgál a világ egyik legkisebb kutyafajtájáról. Ha csivavát (chihuahua) választasz, nem árt tudni egy-két dolgot az idomításáról, a gondozásáról és nem utolsó sorban a jelleméről.
Sokan nem tudják, mikor kiskutyát szeretnének, hogy a fajtatiszta- vagy a keverék kutya lenne a legjobb választás. Lássunk néhány tanácsot azok számára, akik még nem döntöttek véglegesen!
Gyakran veszed észre, hogy a kutyád a szemétben turkál? Ez csakis a te hibád, ugyanis az amerikai bulldog ösztönszerűen teszi ezt. Nos, itt az ideje, hogy kiképezd, ha eddig még nem tetted!
A szemfertőzés kutyáknál is jelentkezhet és nagyon zavarja is őket. Olvasd tovább, hogy megtudd, miért kell hetente ellenőrizned a kutyád szemeit!
Lakásban élsz, kevés a tered, de szeretnél egy kiskutyát? Mutatjuk a legnépszerűbb kistestű kutyafajtákat, akik lakásban is jól érzik magukat!
Kedves Gazdi! A bőrbetegség neve Licking granuloma (nyalási garnuloma). Nehéz kezeleni, de pl a Kék Lukács kenőcs jó lehet. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Iza! Valószínűleg súlyos ínygyulladása van a cicának. Sajnos be kell fogni ahhoz, hogy az okát is meg lehessen állapítani. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Táplálásra jó minőségű, un. prémium kategóriájú táp etetése a legegyszerűbb, ami korának és felnőttkori testsúlyának megfelelő. Tehát közepes v. nagy termetű kölyök ill. junior táp. A drágábbak a jobb minőségűek. A tápos zsákokon található táblázat tájékoztat a szükséges napi mennyiségről,amit kölyöknek napi 4-5 részletben, majd fél éves kortól napi két részletben ajánlott adni. Az oltások programját minden állatorvos maga választja ki saját ízlése szerint, és többféle jó vakcinázási program is létezik, úgyhogy hallgasson választott állatorvosára. Általánosságban azt kell tudni az oltásokról, hogy 8-16 hetes kor között 2 hetente ajánlott oltatni a kutyusokat. A minimum, hogy 7-8 hetesen egy Parvovírusos betegség elleni oltás után, még legalább 2 db. un. kombinált oltást kapjon, ami a többi vírusos betegségek ellen véd., abból az utolsó feltétlen 12 hetes kor után legyen. Ezek után 3 hónapos kor felett kötelező a veszettség elleni oltás, amit 6 hónapon belül meg kell ismételni, majd onnantól évente kell beadatni.Természetesen a microchip behelyeztetése is kötelező.
Az a véleményem, hogy jelentkeznie kellene annál az állatorvosnál, akinél korábban voltak, és aki az injekciót adta, és vele kellene megbeszélni a kérdéseket.
Gedves Gazdi! Vigye állatovoshoz, aki a tünetek alapján megfelelő kezelésben részesíti a kutyát! Többféle bőrbetegség is állhat a kopasz folt hátterében (gomba, atka, allergia), és csak vizsgálattal lehet a pontos okot megállapítani.