546. Vajon egészséges az eladó kiscica?
Amikor kiválasztod a kiscicát, akit haza szeretnél vinni, legyen az eladó vagy ingyen elvihető, nem árt, ha alaposan megvizsgálod, hogy teljesen egészséges-e. Itt megtudhatod, mire kell figyelni!
Amikor kiválasztod a kiscicát, akit haza szeretnél vinni, legyen az eladó vagy ingyen elvihető, nem árt, ha alaposan megvizsgálod, hogy teljesen egészséges-e. Itt megtudhatod, mire kell figyelni!
Az orvosok általában azt ajánlják, hogy a terhes nők kerüljék el a macska homokos dobozának a tisztítását, mivel sok probléma származhat a macska ürülékében található parazitákból.
Ismerd meg a lehetőségeid, mielőtt hörcsögödnek ketrecet választanál! Sok szempontot kell figyelembe venni ahhoz, hogy kedvenced jól érezze magát a számára kialakított lakóhelyen.
A sündisznók rovarevők, vagyis vadon élve rovarokkal táplálkoznak. Ha szeretnél sünid kedvében járni, adj neki valamilyen rovart, például néhány jól felhízlalt tücsköt!
A kicicák egyik tulajdonsága, hogy a házon belül szeretnek mindent felkutatni, éppen ezért fontos végiggondolni, hogy otthonunk mennyire biztonságos a felfedező utak szempontjából, és min kellene változtatnunk.
Kedves Gazdi! Első kérdésem az lenne, hogy a kan kutya megfelelően szocializált-e? Tehát, más kutyákkal megfelelő-e a kapcsolata, nem támadja őket, stb. Ha van ilyen probléma én nem új kutyát hoznék, hanem a jelenlegivel kezelném a problémát először. Azt, hogy egy kutya domináns nem a neme dönti el, az én szuka kutyám pl jóval dominánsabb más kutyáknál (pedig kistestű) illetve nem szabad keverni az agresszió és a dominancia fogalmát, mert az utobbi egy hasznos tulajdonság szemben az elöbbivel. A gazdának nem falkavezérnek kell lennie, hanem egy erős és következetes vezetőnek, aki képes kontrollálni a kutyáit. Erre vannak módszere, és pont ezeket oktatják a jobb kutyasulikban, tehát a kan kutyával valószinüleg ilyen suliba kellene elmenni. A kan kutyák nem mindig veszik figyelembe, hogy egy kölyök milyen nemű, főleg ha rosszul szocializáltak, ilyenkor várható "durvább konfliktus" is, ami akár a kölyökkutya súlyos sérülésével is járhat. Én az ön helyében a fentiek alapján átértékelném a helyzetet, és elöbb a kan kutya dolgát rendezném, és csak aztán vállalnék be másik kutyát. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
Én semmiféle varratot nem látok a sebben, de a seb így is képes összeforrni csak arra kell ügyelni, hogy ne nyalogassa, és ne tudjon szennyeződni. El kell különíteni a többiektől és legalább 1 hétig még hordania kell a műtéti gallért. A fertőződés elkerülése miatt naponta fertőtleníteni kell Betadine-nal. Gond akkor van, ha a seb elfertőződik és váladékozni kezd. A seb egyébként fájhat ezért némi fájdalomcsillapító sem ártana. Mire kell figyelni, ha megműtik kedvencünket Kutya az állatorvosnál: mi történik a műtét után?
Valószínűleg valamilyen tenyésztett macskafajta van a vérvonalban, amelyiknek ilyen színváltozata volt, és a cicánál ez öröklődött. A végleges szín gyakran csak 1 éves kor után alakul ki. Aggodalomra nincs ok.
Kedves érdeklődő! Sajnos tenyésztőként én nem tudok egyebet javasolni ilyen esetben, mint az állatorvosi kezelés. Hasonló tüneteknél valóban antibiotikumos kezelést szoktak alkalmazni. A sünökhöz értő állatorvosok országos listáját a Tüskeböki tenyészet oldalán megtalálhatja.
Kedves Érdeklődő! A 7-8 éves hullámos papagáj még nem öreg, nem ritka a 15-18 éves példány sem. Más a helyzet, ha valamilyen betegség éri utol, ilyenkor kell a szakértő kivizsgálás. A különféle mézes rudakat nem javaslom, az étkeztetésében a legegyszerűbb szükségleteket kell biztosítani. Alapvetően magevők, kevés zöldeleséggel minimális gyümölcsfogyasztás mellett. Változatos összetételű, egy évesnél nem régebbi apró magokból álló magkeverék, naponta pár szál fűféle, pitypanglevél, vékony szelet alma, a mézes rudaknál jobban fogja szeretni a csumízt (más néven fürtös köles). Egy kis tálban legyen előtte ásványianyag keverék, optimalizált kalcium, foszfor összetétellel. Amikor vedlési időszak van, vagy csak méregtelenítésre van szüksége, a madár olyankor fogyaszt belőle. Az állatkereskedésekben kapható, vízben oldható vitaminkészítményekből havonta pár napig lehet az ivóvízbe cseppenteni adagolási előírás szerint. Nyáron pár csepp almaecet is mehet az ivóvízben (1:100 arányban) a melegben felgyorsuló baktérium feldúsulást megelőzendő. A Macskáktól elkapható fertőzések közül leginkább a férgességgel lehet számolni, ami miatt évente kb. 2 alkalommal legalább Ivermectin spot on light készítménnyel kezelni kellene.