556. Szálkásszőrű tacskó
A "modern" szálkásszőrű tacskó Németországból származik és mai külsejének kialakításában nagy szerepe volt az angol szálkás szőrű terriereknek pld. sky, skót, dandie.
A "modern" szálkásszőrű tacskó Németországból származik és mai külsejének kialakításában nagy szerepe volt az angol szálkás szőrű terriereknek pld. sky, skót, dandie.
Az interjúból megtudjuk, hogy a westie igen élénk, minden-mozgót-levadászós kutya, amely egyre több hazai gazdit varázsol el kíváncsi természetével és hófehér bundájával, fekete gombszemével.
Amikor kiskutyát készülünk vásárolni, a gondos, leendő gazdi előkapja a kutyás irodalom valamely kiadványát és az abban rögzített információt igyekszik magáévá tenni, vagy ez irányban képzett ismerőséhez fordul.
Kutyák, strand, napsütés, napernyő és természetesen zene, nézd meg a Népszigeti Bemutatócsoport újabb kisfilmjét! :)
Egyre többet látni elhízott kutyákat: van, amelyik ivartalanítás miatt, más egyszerűen az életmódjából fakadóan dundi. Ezt teheted, ha túlsúlyos a kutyád!
Ha nem vérzett, akkor valószínűleg nem volt mély a seb, éppen csak a bőrfelületbe vághattál bele. Fertőtlenítsd minden nap többször Betadin oldattal, igazából nincs vele más teendő, meg fog gyógyulni magától!
A leírt jelenség valóba ijesztő tud lenni, de valójában nincs jelentősége. Ez olyasmi, mint a csuklás, ez is a légzőizmok hirtelen keletkezett görcse miatt van. Bármilyen furcsán is hangzik, a megoldás ilyenkor az, hogy a kutya orrát-száj be kell fogni pár másodpercre úgy, hogy egyáltalán ne kapjon levegőt. Ettől mindig kizökken ebből a görcsös hullámból. (Az én saját kutyámmal is előfordul, én is ezt teszem mindig.)
Sajnos megkerülhetetlen lesz a kiscica állatorvosnak való megmutatása. A füle valószínűleg fülrühös lehet, a szeme pedig szintén bakteriális gyulladás miatt lesz csipás. Oltásra is szüksége lesz, mert e nélkül előbb-utóbb elkapja valamelyik vírusos macskabetegséget. Úgyhogy irány az állatorvos!
A kérdés valóban érdekes és nem mindennapi. Ami a fejlődését, növekedését illeti, gyakorlatilag mindegy, hogy szárazföldön, vagy egy hajón történik. Ebben a helyzetben inkább a balesetmegelőzésre kell hangsúlyt fektetni, mert egy kiskutyát egy vitorláson százféle váratlan baj érhet. Más kérdés az egészségügyi igényeinek kielégítése. Egy kölyökkutyának az első hónapokban szüksége van (lesz) különböző oltásokra, általában 2 hetes időközökkel. Amíg ezeket nem kapja meg, nem célszerű még ide-oda utazgatni vele. Ha már minden oltást megkapott, ki kell neki váltani az európai uniós kisállatútlevelet, amivel az érvényességi időn belül a legtöbb európai országa be lehet vele lépni, akár a tenger felől is. Vannak viszont olyan országok, amelyek speciális, az átlagostól eltérő követelményeket szabnak meg, ezekről minden esetben az adott ország konkrét ismerete alapján lehet csak véleményt mondani. (Pl. Nagy-Britaniába az első időkben biztosan nem kötehetnek ki, mert ott azonnal karanténba tennék a kutyát.) Javaslom, olvassák el a Magyar Állatorvosi Kamara honlapján (www.maok.hu) az "Állatútlevél" címszó alatt levő információkat. Az állatorvosi ellátásában egyébként egy ilyen helyzetben az is gondokat jelenthet, hogy az ember soha nem tudja, hová fordulhat segítségért, ha valam váratlan baj van, illetve sok esetben nehéz megértetni a helyi állatorvossal a panaszainkat, gondjainkat. Megfelelő nyelvtudás birtokában persze ez nem biztos, hogy valós akadály.