561. Hogyan gyógyítsuk a lovak nyári ekcémáját?
Sokaknak okoz gondot, hogy egyik-másik lovuk évről évre minden nyáron kiütéses - viszketéssel, sebzésekkel járó - bőrbetegségben szenved.
Sokaknak okoz gondot, hogy egyik-másik lovuk évről évre minden nyáron kiütéses - viszketéssel, sebzésekkel járó - bőrbetegségben szenved.
Egy kutyus sok vidámságot vihet valakinek az életébe. Az emberekhez hasonlóan, hogy jól nézzenek ki és egészségesek maradjanak, kedvenceinknek is szükségük van gondozásra. Ha te magad ápolod a kutyádat, fontos, hogy kövess néhány ápolási tippet.
Egy jó kutyatulajdonos szeretne kutyája számára jó egészségi állapotot és hosszú életet biztosítani. Valószínűleg te is azt szeretnéd, hogy kutyád boldog és egészséges legyen. Ha a következő útmutatókat betartod, sikerülhet az állatot a jólét ösvényén tartanod.
Bár jópofa látvány egy farkát kergető kutya, ha túl gyakran csinálja, elkezdhetsz aggódni. Komoly betegségek is lehetnek a háttérben.
Észrevetted, hogy kutyád ingerlékenyebb, sokat nyüszít, vakarja a fülét? Íme néhány házi módszer, hogy enyhítsd kutyád szenvedését.
Az átlagosnál melegebb láb gyulladást jelezhet, ha hidegebb, akkor keringési rendellenességet.
Kedves Ágnes! A kutyusnak egy részletes kivizsgálásra lenne szüksége, ami vérvizsgálatból (belszervi funkciós vizsgálatok, mellette hormonális vizsgálatok), vizeletvizsgálatból, hasi ultrahang vizsgálatból állna. Ezekkel lehetne kideríteni a betegsége okát. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
A tüneteket többféle betegség okozhatja (bélgyulladástól babesiosison át akár daganat is), úgyhogy azt javasolnám vigye el állatorvos kollégához. Szerintem nem lesz probléma az elmaradt mikrochip és oltás, ha kedvencük meggyógyul, majd pótolják (előbbit azonnal, utóbbit ha már egészséges)...
A babéziózis kacifántos és elég alattomos betegség. AZ, hogy az Imizol kezelésre látványosan jobban lett, indirekt módon is bizonyítja, hogy jó volt a feltételezett diagnózis. A kérdés az, hogy közben készültek-e laborvizsgálatok, vannak-e vér eredmények? Ez ugyanis nagyon fontos, mert igazából ezzel lehet a betegség lezajlását nyomon követni, illetve azt figyelni, hogy milyen mértékű volt a vörösvérsejt pusztulás, és milyen a regenerációja. Fontos tudni azt is, nem alakult-e ki heveny veseelégtelneség, ami sajnos gyakori szövődménye a betegségnek. Beszéljék ezt meg feltétlenül a kezelőorvosával!
Kedves László! A biokémiai vizsgálatok jó része elvégezhető humán laborban is (vércukor stb.), de az autoimmun betegség diagnosztikája abszolute fajspecifikus, próbálkozni sem érdemes vele. A vérkép meghatározásban szintén nagyon jelentős eltérések vannak. Összeségében nem ajánlom, mint ahogy mi sem végzünk humán vérvizsgálatokat. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc