561. Hogyan gyógyítsuk a lovak nyári ekcémáját?
Sokaknak okoz gondot, hogy egyik-másik lovuk évről évre minden nyáron kiütéses - viszketéssel, sebzésekkel járó - bőrbetegségben szenved.
Sokaknak okoz gondot, hogy egyik-másik lovuk évről évre minden nyáron kiütéses - viszketéssel, sebzésekkel járó - bőrbetegségben szenved.
Egy kutyus sok vidámságot vihet valakinek az életébe. Az emberekhez hasonlóan, hogy jól nézzenek ki és egészségesek maradjanak, kedvenceinknek is szükségük van gondozásra. Ha te magad ápolod a kutyádat, fontos, hogy kövess néhány ápolási tippet.
Egy jó kutyatulajdonos szeretne kutyája számára jó egészségi állapotot és hosszú életet biztosítani. Valószínűleg te is azt szeretnéd, hogy kutyád boldog és egészséges legyen. Ha a következő útmutatókat betartod, sikerülhet az állatot a jólét ösvényén tartanod.
Bár jópofa látvány egy farkát kergető kutya, ha túl gyakran csinálja, elkezdhetsz aggódni. Komoly betegségek is lehetnek a háttérben.
Észrevetted, hogy kutyád ingerlékenyebb, sokat nyüszít, vakarja a fülét? Íme néhány házi módszer, hogy enyhítsd kutyád szenvedését.
Sok a kérdés, de kevés a konkrétum. Az, hogy egy állatorvosnak ez volt a véleménye, még nem jelent semmit. Lehetséges az a diagnózis is, amit a kolléga felállított, de lehet, hogy tévedett. Az autoimmun betegségek (amelyek nem fertőzőek, hanem speciális allergiás problémák) egyre gyakoribbak, de ezt megfelelő vizsgálatokkal (tesztekkel) igazolni lehet, vagy ki lehet zárni. Nem elég csak kimondani, be is kell bizonyítani. Azt javaslom, keressenek fel másik állatorvost is, és alaposan vizsgáltassák ki a kutyájukat.
A koordinációs problémának több okozója is lehet, többek közt szervi eredetű, vagy hiánybetegség is, amit az egyetem orvosai tudnak alapos vizsgálatok során kideríteni.
Kedves András! A foltok valószínüleg penész jelei, ezt tavi gyógyszerekkel lehet kezelni, illetve a pikkelyek elállása a testtől, valószínüleg hasvízkór tünetei. Ez elég veszélyes betegség, tóban szinte gyógyíthatatlan.
Bénulásos tüneteket többek közt okozhatnak hiánybetegségek (kalcium, B, A és D vitamin hiánya) baktériumok és vírusok is. A szem váladékossága leginkább fertőzésre utal. Mindenképp érdemes lenne a helyi állatorvost felkeresni a betegség pontos diagnosztizálásának, illetve a hatékony kezelés érdekében.
A kutya szemén valószínűleg szemlencse homály van (szürke hályog), ami gyógyszeresen nem kezelhető és a kor előrehaladtával tovább romlik. Az elhízás, fokozott étvágy és vízivás felkeltheti a cukorbetegség gyanúját, ami szintén eredményezhet szürkehályogot. Vizsgáltassa meg kutyáját állatorvossal, ami az életkora miatt egyébként is rendszeresen ajánlott!