576. Hogyan kezeljük a macskák veseproblémáit?
Ahogy öregszik a macskád, egyre könyebben megbetegedhet. A vesebetegség különféle formái a leggyakoribbak a cicák körében. Jó lenne tudni, hogyan segíthetsz rajta?
Ahogy öregszik a macskád, egyre könyebben megbetegedhet. A vesebetegség különféle formái a leggyakoribbak a cicák körében. Jó lenne tudni, hogyan segíthetsz rajta?
Amikor kutyát vásárolunk, választunk, vajon alaposan végiggondoljuk a fajta igényeit? Milyen betegségekre hajlamos, hogyan kell táplálnunk, hányszor kell állatorvoshoz vinnünk, hogy egészséges felnőtté növekedjen és sokáig velünk éljen?
A bőrön jelentkező különféle kipirulással, korpázással, esetleg viszketéssel, szőrhullással, stb. együtt járó elváltozásokat gyűjtőnéven ekcémának nevezzük. (Az orvosi szótár szerint: „az ekzema hyperaemiás alapon ülő, apró, később nedvezésbe átmenő hólyagocskákkal járó bőrelváltozás”.)
A dermatophytosis a bőrt, szőrzetet és/vagy körmöket (karmokat) érintő parazitás gombafertőzésének orvosi elnevezése. A leggyakrabban izolált gombafajok a Microsporum canis (ismertebb nevén az ótvar), a Trichophyton mentagrophytes és a Microsporum gypseum. Ez a betegség főleg kutyákban, macskákban és más emlősökben alakul ki.
A fotodinámiás terápia egy viszonylag új eljárás az állatgyógyászatban. Úgy vélik, hogy ígéretes a felületes daganatos megbetegedések kezelésére, mint a laphámrák. A laphámrákkal diagnosztizált macskák szervezetének válaszát figyelő korábbi tanulmányok szerint, a fotodinámiás terápia csupán mérsékelten mondható sikeresnek, viszont a még korszerűbb fotoszintetizáló alkalmazásáról szóló legújabb vizsgálatok azt mutatják, hogy ez utóbbi módszer még sikeresebb.
Kedves Gazdi! A szájgyulladások egy része valóban autoimmun eredetű. A pontos diagnózis lenyomati citológiai vizsgálattal,vagy szövettani vizsgálattal lehetséges. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Tisztelt Kérdező! Az orrvérzés hátterében súlyos betegség is állhat, melynek megállapítása kizárólag állatorvosi hatály, kérem mielőbb keressen fel egy lovakhoz értő szakállatorvost. Üdvözlettel: Vajky Andrea Állat-fizioterapeuta
Kedves Gazdi! A hányás és a hirtelen elgyengülés sokféle betegség tünete lehet. Nem írta meg pontosan, hogy milyen jellegű volt a hányás, illetve, hogy hányszor ismétlődött. Azt tanácsoljuk, hogy mutassa meg egy állatorvosnak a kutyát, aki vizsgálatok után megfelelő kezelésben részesíti, amennyiben szükséges. Jobb esetben csak enyhe gyomorrontás okozza a tüneteket, de előfordulhat, hogy valamilyen komolyabb fertőzés áll a háttérben.
Kedves Gazdi! Leveléből nem derül ki, hogy a cica homlokán levő tályog a bőr alatt található, vagy a homloküregben ... (?) Ugyanis egy esetleges alternatív kezelés szempontjából egyáltalán nem mindegy! Azután: van-e összefüggés a tályog és a macskanátha között ... (?) Mikor kezdődött a betegség?, milyen tünetekkel járt?, milyen a cica általános állapota?, stb.; - ilyen és hasonló kérdések megválaszolása feltétlenül szükséges a további kilátások és teendők meghatározásához! Javaslom, hogy keressen fel egy alternatív gyógymódokkal (is) foglalkozó állatorvost, aki egy részletes állapotfelmérés után fogja csak tudni, hogy mivel és milyen mértékig tud segíteni a cicán. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos
Amit leírt, annak lehet, hogy semmi köze nincs a megállapított szívbetegségéhez. A kutyák gyakran csinálnak olyasmit, ami hasonló ahhoz amit leírt. Ez egy rohamszerűen jövő légzőgörcs, ami a csukláshoz hasonlítható leginkább. Ha ilyenkor pár másodpercre tenyérrel befogja az orrnyílásokat és a száját (hogy ne kapjon levegőt pár másodpercig), és erre ez szépen megszűnik, akkor erről lehet szó. Ha ez nem használ, akkor sajnos nincs ötletem, alkalmasint tovább kell vizsgáltatni.