576. Hogyan kezeljük a macskák veseproblémáit?
Ahogy öregszik a macskád, egyre könyebben megbetegedhet. A vesebetegség különféle formái a leggyakoribbak a cicák körében. Jó lenne tudni, hogyan segíthetsz rajta?
Ahogy öregszik a macskád, egyre könyebben megbetegedhet. A vesebetegség különféle formái a leggyakoribbak a cicák körében. Jó lenne tudni, hogyan segíthetsz rajta?
Amikor kutyát vásárolunk, választunk, vajon alaposan végiggondoljuk a fajta igényeit? Milyen betegségekre hajlamos, hogyan kell táplálnunk, hányszor kell állatorvoshoz vinnünk, hogy egészséges felnőtté növekedjen és sokáig velünk éljen?
A bőrön jelentkező különféle kipirulással, korpázással, esetleg viszketéssel, szőrhullással, stb. együtt járó elváltozásokat gyűjtőnéven ekcémának nevezzük. (Az orvosi szótár szerint: „az ekzema hyperaemiás alapon ülő, apró, később nedvezésbe átmenő hólyagocskákkal járó bőrelváltozás”.)
A dermatophytosis a bőrt, szőrzetet és/vagy körmöket (karmokat) érintő parazitás gombafertőzésének orvosi elnevezése. A leggyakrabban izolált gombafajok a Microsporum canis (ismertebb nevén az ótvar), a Trichophyton mentagrophytes és a Microsporum gypseum. Ez a betegség főleg kutyákban, macskákban és más emlősökben alakul ki.
A fotodinámiás terápia egy viszonylag új eljárás az állatgyógyászatban. Úgy vélik, hogy ígéretes a felületes daganatos megbetegedések kezelésére, mint a laphámrák. A laphámrákkal diagnosztizált macskák szervezetének válaszát figyelő korábbi tanulmányok szerint, a fotodinámiás terápia csupán mérsékelten mondható sikeresnek, viszont a még korszerűbb fotoszintetizáló alkalmazásáról szóló legújabb vizsgálatok azt mutatják, hogy ez utóbbi módszer még sikeresebb.
Kedves Andrea! Az Ön által leírt problémára is természetesen léteznek ún. szelíd gyógymódok, mint amilyen pl. a homeopátia is. Azonban ezek mindegyike a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez azonban igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen esetekben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el! Minden további kérdésére (a terápia eredményességét, a kezelés időtartamát is beleértve) a válaszok is attól függnek, hogy egyedileg milyen tényezők váltották (válthatták) ki, tartják fenn, és befolyásolják a kutyus tüneteit. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Kedves Adrienn! Pépes étrend bármilyen formában (konzerv, alutasak, bébiétel, turmix stb.). Az okát viszont meg kellene keresni, úgyhogy szerintem vizsgáltassa ki állatorvossal. Sokféle betegség állhat a háttérben: pl. veseprobléma, FeLV, FIV, fogbetegségek stb. Ennek ismeretében kaphat - az Ön által említett - folyékony gyógyszert vagy tablettát...
Kan kutyákban gyakori jelenség, hogy a húgycső végében, vagy a tasakban az oda bejutó szennyeződések miatt kisebb gennyes váladékcsomó alakul ki, amit a vizeletsugár kilök onnan, vagy legtöbbször a kutya saját maga kitisztogatja onnan egy kis nyalakodással. Ez önmagában nem betegség, nem is kóros. Tiszta langyos vízzel ki lehet öblögetni. Ha legközelebb állatorvosnál járnak (pl. egy esedékes oltás miatt), mutassák meg neki ezt is.
Kedves Margit! Nem könnyű a helyzet. Talán meg lehetne próbálni egy viszonylag új rák ellenes szert a Neoplasint, ami biztosan nemárt, viszont elég jó erdményeket produkál a betegség szintentartásában illetve regressziójában. Egy biztos, hogy nem olcsó. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Nem fogják megbírságolni, de mindig igyekezzenek betartani a határidőket lehetőleg. Probléma akkor lehet, ha épp ez alatt az egy hét alatt megharapna valakit a kutya, és akkor kiderülne, hogy az oltása már lejárt. Betegség miatt is előfordulhat csúszás a védőoltásokban.