5801. Fióka született a skarlát íbiszeknél a Budapesti Állatkertben
A Dél-Amerikában honos skarlát íbiszek harsány színű tollruháján mindenkinek megakad a szeme. De most másért is érdemes meglátogatni őket, új fióka született.
A Dél-Amerikában honos skarlát íbiszek harsány színű tollruháján mindenkinek megakad a szeme. De most másért is érdemes meglátogatni őket, új fióka született.
A szülőknek onnantól kezdve, hogy gyermeküknek elkezd kialakulni a saját ízlésük, egyáltalán nincs könnyű dolguk, amikor a ruha- vagy cipővásárlás kerül szóba. Nagyon sok különböző tényezőt kell számításba venni.
Az etetés nem pusztán azért ünnep, mert a kedvenced valószínűleg türelmetlenül várja a kutyatáp vagy macskaeledel kiöntését. (Egyes fajtáknak olyan mindegy, hogy melyikből tálalsz, csak történjen már valami ehető!) Azért is fontos momentum, mert gyakorlatilag a döntésed nyomán az ellátás milyenségéről is határozol. Míg mi emberek annyit és azt eszünk, amennyit és amit akarunk (persze megfelelő határokat húzva), addig a kutyák és a macskák egészsége a gazdik tudatosságán múlik. Na ezért nem mindegy, hogy mi az, ami végül az etetőtálban landol!
Ahogy az emberek esetében, úgy a kutyáknál is változik a személyiség a korral, de ezek a változások nem egyenletesen, hanem szakaszosan történnek.
Az asztalterítő hasznosságát aligha lehet megkérdőjelezni. A típusától, anyagkialakításától függően nemcsak díszíti az asztalt, hanem megóvja attól, hogy az étel foltot hagyjon rajta. Egy szép abrosz remekül fel tudja dobni a konyha vagy az étkező hangulatát. Amennyiben Önnek is szüksége van egy-két új terítőre, akkor a figyelmébe ajánljuk a Piramisfüggöny webáruház kínálatát, ahol sok különleges méteráru áll rendelkezésre a különféle lakástextíliák elkészítéséhez.
Kedves Krisztina! Az Ivermectin spot on készítmények bőrön át felszívódva fejtik ki hatásukat, belsőleg adagolásuk veszélyes is lehet. Bár, mivel kevés valóban hatékony megoldás van a légcsőben megtelepedett élősködők ellen, többen alkalmazták sikerrel a kiirtásukban. A készítmény első használata után két hét szünetet szokás tartani a kikelő utódok elleni védekezés miatt. Ha a testtömegnek megfelelően történt az adagolás, akkor ezzel kiirtásra kerül az összes belső élősködő. A túl gyakori kezelés májproblémákat okoz elsősorban. Hogy milyen károsodások maradtak vissza az élősködőmentesítést követően, azt alapos orvosi vizsgálat tudja csak kideríteni, melynek elvégzésére keressen fel szakorvost.
Sajnos nem tudok sok újdonságot írni! Én is azt gondolom, hogy a kutyája azért nyalja magát folyamatosan, mert cseppenként ugyan, de szivárog(hat) a vizelet a húgyhólyagjából. Ez sajnos előfordul az ivartalanítás után, és egyértelműen ösztrogén hiány az oka. Tudnia kell, hogy ahhoz, hogy a hólyag záróizomzata kellően erősen tudjon szorítani és ellenállni a belső vizelet nyomásának, kell egy nagyon kevés ösztrogén a vérben. Ha ez nincs meg, akkor nem fog tudni kellően zárni és a vizelet szivárogni fog. Vagy keveset (csak cseppeket), vagy többet, ez egyedi. Nem kell "patakokban csorgó vizeletet gondolni, itt valóban cseppekről van szó! (Ezt azonban a kutya érzi, és ösztönösen tisztogatja magát.) Az ösztrogének legtöbbje a petefészekben képződik, de nem 100%-ban csak itt! Emiatt az ivartalanítás után a legtöbb kutyában éppen elég az, ami máshol keletkezik. Baj és inkontinencia akkor van (lesz), ha a máshol keletkező ösztrogén is kevés. A problémára az egyetlen megoldás az ösztrogén pótlás, ami mással nem váltható ki. (10 éve még ez sem volt!) A gyógyszerben éppen csak annyi van belőle, amennyi 1 napra kell. Ezért kell minden nap adni. Nem gyülemlik fel sehol, így nincs tartós káros hatása. Azt ajánlom, higgyen az állatorvosának, és ne féljen ettől, adja nyugodtan a kutyájának, mert csak ez fog segíteni a probléma megoldásában! Hogyan gyógyítsuk kedvenceink vizeletkiválasztó és elvezető rendszerének betegségeit? Az ivartalanítás következményei
A saját weboldalamon már válaszoltam Önnek, így a válaszomat azért írom ide, hogy mások is olvashassák: A gyomorban normális esetben nem szabad látszania semmilyen elkülönülő árnyéknak, különösen szabályos alakúnak. Ez mindenképpen arra utal, hogy esetleg tényleg lenyelt valamit, amit nem kellett volna. Ha ez így van, akkor ezt csak műtéttel lehet megoldani, egyéb módszer erre nincs. És jobb előbb, mint később, ezért azt javaslom, ne késlekedjenek sokat, ha viszonylag biztos a diagnózis. Amikor ezeket a sorokat írtam, én még nem láttam a röntgen felvételeket, így most, látva a felvételeket, csak megerősítem a korábban írtakat.
Az idősebb hím matuzsálemi korához gratulálok elsőként, mivel egészséges tartási körülményekre utal és 17 év nagyon könnyen lehet hazai életkorrekord is az agapornisok közt. A régóta családi környezetben lévő madarak közt sokszor jelentkezik, hogy nem akarnak már madárpárt elfogadni. Bár a lehetőséget érdemes megadni nekik, mert a fajtárssal való párbanállás a legtermészetesebb életforma számukra is. Ha a tojó nagyon ragaszkodik az idős hímhez, de azt nem érdekli, akkor olyan távolságba kell tartani őket egymástól, hogy ne is hallják egymást, mert különben mindig zavaró lesz a közelség. Vagyis a válasz egyértelmű, semmiképpen ne hagyja a 3 madarat egy kalitban, mert annak, akár tragikus vége is lehet. Egy pár fischer törpepapagáj tartható-e együtt más papagájokkal?
Kedves Gazdi! A malacka súlyos beteg, lehet egy súlyos megfázás, gyulladás, de vesekő és más betegség is. Javaslom, vigye vissza újból az orvoshoz ma vagy holnap. Szerintem a doktor megfelelően kezdte kezelni, antibiotikumot kaphatott injekcióban, amit valóban 2 nap múlva meg kell ismételni, kérdezze meg, mit kapott eddig és mikor kell az újabb adag. Viszont ha nem írt fel kisállatnak fájdalomcsillapítót, feltétlen kérjen és megfelelően kell adagolni. Nagyon fontos, hogy az állatot fecskendőből etetni és itatni kell, különben ilyen mennyiségű pisilésnél, legyengülésnél ki fog száradni, és pár nap alatt elpusztulhat. Korábbi cikkekben írtunk már a fecskendős etetésről, itatásról, kérdezze meg az orvost, vagy állatpatikában, milyen gyógytápjuk van, lehetőleg gyógytáppal etetni, ha nem megoldható, almás/répás/sütőtökös bébiételt lehet megpróbálni. Nagyon fontos, hogy a mai naptól legalább 50-60 ml-t folyadékot/hígított tápot bele kell tölteni, de 100 ml még jobb lenne. Ha a malacka kap fájdalomcsillapítót, és kap folyadékot és tápot, remélhetőleg pár nap múlva újra elkezd enni magától is. Mivel a hasa biztos fáj, uborkát, paprikát, leves zöldséget ne kapjon, mert az puffasztja és jobban fáj tőle a hasa, petrezselymet, répát, almát kaphat. A fenekét továbbra is(és nem az egész malacot, nehogy megfázzon) kézmeleg vízben naponta egyszer leöblíteni, szárazra itatni. Egyelőre körömvirág krémet tennék rá egyszer reggel, egyszer este pedig Bepanthent, amíg mást nem javasol az orvos. A bőrt azét kell kezelni, mert fáj, nem tudja letenni a fenekét a malacka, erőlteti magát, mikor így is le van gyengülve, ezért is kell neki a fájdalomcsillapító is. Illetve mivel hím malacka, a végbélzsákja ki van tisztítva? Ezt is a fenékmosásnál meg kell csinálni mindenképp, nehogy onnan legyen a gyulladás és a kórokozók. Ha mától intenzíven elkezdik etetni és kezelgetni, talán van esélye, a betegségét komolyan kell venni, de meggyógyulhat. Ki kell deríteni azt is, mi a konkrét baja, és nagyon fontos az itatás-etetés! Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő