5801. Fióka született a skarlát íbiszeknél a Budapesti Állatkertben
A Dél-Amerikában honos skarlát íbiszek harsány színű tollruháján mindenkinek megakad a szeme. De most másért is érdemes meglátogatni őket, új fióka született.
A Dél-Amerikában honos skarlát íbiszek harsány színű tollruháján mindenkinek megakad a szeme. De most másért is érdemes meglátogatni őket, új fióka született.
A szülőknek onnantól kezdve, hogy gyermeküknek elkezd kialakulni a saját ízlésük, egyáltalán nincs könnyű dolguk, amikor a ruha- vagy cipővásárlás kerül szóba. Nagyon sok különböző tényezőt kell számításba venni.
Az etetés nem pusztán azért ünnep, mert a kedvenced valószínűleg türelmetlenül várja a kutyatáp vagy macskaeledel kiöntését. (Egyes fajtáknak olyan mindegy, hogy melyikből tálalsz, csak történjen már valami ehető!) Azért is fontos momentum, mert gyakorlatilag a döntésed nyomán az ellátás milyenségéről is határozol. Míg mi emberek annyit és azt eszünk, amennyit és amit akarunk (persze megfelelő határokat húzva), addig a kutyák és a macskák egészsége a gazdik tudatosságán múlik. Na ezért nem mindegy, hogy mi az, ami végül az etetőtálban landol!
Ahogy az emberek esetében, úgy a kutyáknál is változik a személyiség a korral, de ezek a változások nem egyenletesen, hanem szakaszosan történnek.
Az asztalterítő hasznosságát aligha lehet megkérdőjelezni. A típusától, anyagkialakításától függően nemcsak díszíti az asztalt, hanem megóvja attól, hogy az étel foltot hagyjon rajta. Egy szép abrosz remekül fel tudja dobni a konyha vagy az étkező hangulatát. Amennyiben Önnek is szüksége van egy-két új terítőre, akkor a figyelmébe ajánljuk a Piramisfüggöny webáruház kínálatát, ahol sok különleges méteráru áll rendelkezésre a különféle lakástextíliák elkészítéséhez.
Kedves Kérdező! A testsúlyra számított pontos adagot ellenőrzötten kell beadni. Ismétlése is fontos. Hatott-e a féregtelenítő, ha a székletben nem voltak élősködők? Elkaphatom-e a cicától a galandférget? Hogyan féregtelenítsük macskánkat páncéling nélkül? Közösen a belső élősködők elleni küzdelemben
Ha odaadják, mindenképp hozza el szegényt! Ha ilyen könnyen megválnak tőle, oda nem való kutya. A korát kB tudja állatorvos megmondani a fogai alapján. Az örökbefogadás igazi állatbarát döntés. Örülök,hogy jó gazdihoz fog kerülni a kiskutya. Az emlői vissza fognak húzódni.
Tisztelt Tulajdonos, Kedves Györgyi! A RTG alapján az látható, hogy csípőízületi dysplasiára utaló jelek és gerinc spondylosis vannak, emiatt lehet- annak ellenére, hogy a térdműtétje jó sikerült -sajnos érzékenység, fájdalom lehet a hátsó lábaknál. Vizsgálat nélkül erre nehéz válaszolnom, hogy mi okozza, mindenképp javasolnék egy részletes ortopédiai és neurológiai fizikális vizsgálatot olyan kollégánál, aki ebben jártas, ennek függvényében pedig, ha szükséges újabb RTG-t is. A vérvizsgálati eredmények szintén már régebbiek 1 évnél( 2016.12.hó) itt is indokolt lenne egy aktuális eredmény. Nem biztos, hogy rögtön operálni kell, ha még mondjuk a csípőjével is van gond, gyógyszeres kezeléssel, vagy PRP saját vér terápiával, őssejt kezeléssel nagyon jó eredményeket érünk el műtéti beavatkozás nélkül is ma már. Ezek tulajdonképpen ízületbe beadott speciális injekciók, bővebben olvashat a honlapom erről( www.kutyaterd.hu). Remélem tudtam segíteni, jobbulást kívánok a kutyájuknak! Dr. Fux Attila
Nehéz kérdés. Időskori demencia is lehet. Ennek valószínűsége akkor van,ha minden egyéb lelete negatív. Egy vér labor vizsgálat mindenképp fontos lenne, mírt belgyógyászati oka is lehet a tüneteinek.Lehet agydaganat, kisebb stroke a háttérben,ami fokális epilepsziás rohamokat generál. A kiegészítő vizsgálatok közül egy MR vizsgálat mindenképp indokolt lenne. Budapesten a Vetscan Diagnosztika foglalkozik ilyen vizsgálattal.
Kedves Gazdi! Kérdés, hogy mennyi idős társat kapott a hím tengerimalac. A dominanciakérdés és a terület nagysága miatt miatt két azonos méretű fiú malac gyakran nem szoktatható össze, mivel állandóan össze fognak verekedni és komoly sérüléseket is okozhatnak egymásnak. Ha az új malac még kölyök, maximum 2-3 hónapos, meg lehet próbálni az összeszoktatást, nem a közös ketrecben, hanem külön terepen, plusz egymás szagát akkor tudják megszokni, ha a ketrecekben naponta váltogatva laknak, egy-egy napot mindig a másik ketrecében töltenek, majd 1-2 hét után össze lehet engedni őket, de csak kölyök társmalac esetén javaslom a kísérletezést. A hímeket társas tartásban legbiztosabban ivartalanításuk után nősténnyel lesznek jól meg, ilyenkor az udvarlás megmarad következmények nélkül és mindkét állatka jól érzi magát. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő Hogyan viselkedik a tengerimalac velünk és társaival? Bevezetés a tengerimalac tartás rejtelmeibe