5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
Az alapvető probléma valószínűleg húgykövesség lehet. Egy egyszerű laboratóriumi vizelet vizsgálattal kideríthető.
Kedves Tamás! A problémát legvalószínűbb, hogy baktérium fertőzés, esetleg férgesség okozza. Az állatorvos felkeresése egyik esetben sem elkerülhető a gyógyszeres kezelés megkezdéséhez, ha meg akarja menteni a madarat. Olvass tovább! Mi a baja a nimfapapagájunknak? A hullámospapagájumnak 3 hónapja hasmenése van
Kedves Kérdező! Sajnos rossz hírem van, ami az, hogy igazából semmi okosat nem lehet a leírtakra válaszolni! Még állatorvosként sem. Emberek ilyen-olyan bajainál is gyakran előfordul, hogy hiába a sok-sok vizsgálat, hiába a sokféle próbálkozás és gyógyszer, nem javul a beteg állapota a kezelések hatására sem. Ez van, és ugyan szeretni nem kell ezt a helyzetet, de ettől még ez a "patthelyzet" mindennapos. A csivava egy olyan kutyafajta, ami ma már igen messze áll az "eredeti" kutyától. Ez a tenyésztés eredményeként jött így létre. A többségükkel szerencsére nincsenek problémák egész életükben, de vannak mindig olyan egyedek, amelyeknél ilyen-olyan problémák jelentkeznek idővel. Ez lehet a helyzet a lányáék kutyájával is. A leírtakból azt látom, hogy mostanra már gyakorlatilag minden lehetséges vizsgálatot elvégeztek rajta, és többféle gyógykezelési próbálkozás is volt már. Viszont, én azt gondolom, hogy senki nem ígért semmi biztosat, aki eddig kezelte. Én sem mernék ilyesmire vállalkozni. Más lehetőség nem marad, minthogy újabb és újabb állatorvoshoz vigyék, hátha valaki mégis képes csodát tenni.
Mindenképpen vigye állatorvoshoz a cicát. Akár egy neurológiai kivizsgálásra.., mert a leírásból nem tudom eldönteni, hogy mozgásszervi vagy központiidegrendszeri probléma okozza- e ezt a mozgást. A panleukopenia után ez nem jellemző tünet.
Tisztelt Kérdező! Gratulálok új kedvencéhez! A kiskutyák megfelelő fejlődéséhez és egészséges, boldog életéhez elengedhetetlen a jó minőségű, kiegyensúlyozott táplálék. Amennyiben prémium terméket választ, például Hill's Science Plan, kifejezetten kölykök számára kifejlesztett eledelt, akkor semmilyen más kiegészítésre nincsen szükség, kedvence minden szükséges tápanyagot megkap, mindezt mesterséges színezék, ízesítőszer vagy tartósítószerek nélkül. A felvágottak, virslik és más ételeink fűszeresek és tartósítószereket tartalmaznak, amelyeket érdemes elkerülni. Amennyiben kedvence érzékeny gyomrú, hányást, hasmenést is okozhatnak. Ugyanez igaz a tejre is. Bár vannak kutyák, akik minden gond nélkül fogyaszthatnak tejet, másoknál hasmenést vált ki. Tehát azt javaslom válasszon inkább egy jó minőségű száraztápot, amit konzerv eledellel és kutyák számára készült jutalomfalatokkal tehet változatosabbá. Folyadékpóltásra pedig a legtökéletesebb a friss tiszta víz.