5981. Miért néz a kutya a szemünkbe?
Miért van az, hogy egyik kutya sokszor néz a szemünkbe, a másik pedig nem keresi a tekintetünket? Az ELTE kutatása rájött a megoldásra!
Miért van az, hogy egyik kutya sokszor néz a szemünkbe, a másik pedig nem keresi a tekintetünket? Az ELTE kutatása rájött a megoldásra!
Tintahalbébiket küld csütörtökön a NASA a Nemzetközi Űrállomásra, amelyeknek fontos szerepe lesz az űrutazás hatásainak vizsgálatában.
Ha valamire, akkor a luxus házak iránti keresletre nem volt negatív hatással a pandémia. Sőt, az embereknek még mindig megéri (több)száz millió forintot kiadni egy álomingatlanra. Miért?
Az oroszlán semmilen tünetet nem mutatott, a halála előtt tapasztaltak csak némi orrfolyást nála.
A globális felmelegedés és az emberi pusztítás miatt komoly veszélyben van Afrika főemlőseinek élőhelye, és ezzel együtt az életük is.
Sajnos így nem tudok segíteni mert ezt az elváltozást okozhatjak paraziták vitamin és nyomelem hiány vagy tartási hiányosságok. Keresse fel a helyi állatorvost.
A képeken nem látszik a tojókra jellemző sárga faroktoll, illetve az un. ausztrál-sávként ismert pettysor. A lutínó színváltozat tojóinál általában a szárnytollak fonákján található sárga petty, ami a szárnyon általában három sávban jelenik meg. Vagyis a képeken ilyesmit nem látok, ennek alapján hím a madár. Amennyiben csak a rossz képminőség miatt nem láthatók a sárga jelek, akkor a madár tojó.
Kedves Gazdi Szerintem sokmindent olvasott a neten és ezért sok dolog kavarodik. Alapvetően nincs probléma a kutyával, nem akar “pozicionálni” sem, csupán még nincs kiépülve a megfelelő kutya-gazda kapcsolat. Javasolom, hogy menjenek kutyaiskolába, ahol foglalkoznak kölyök szocializációval (kutyaovi) és szakértő választ adnak a kérdésekre. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Minden kezdő kutyatartónak jól jönne a kutyaóvoda
Kedves Anita! Ennyi információ alapján nagyon nehéz megmondani, hogy mi is lehet ez a seb valójában. Atheromára (faggyúmirigy daganat) tippelek, de ez tényleg csak egy tipp. Ha a kolléga, akinél jártak, nem tudta pontosan megmondani, hogy mi ez, és mi a további teendő, javaslom, hogy forduljanak egy másik állatorvoshoz, mert ezt mindenképpen látni kellene élőben, a megfelelő terápia megválasztásához. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata 06 (20) 928-4425 www.kimintvet.hu
Kedves Krisztián! Először is tisztázni kellene, hogy mi az oka a viszketegségnek. Lehet ez generalizált rühösség, atopia stb. Kellene végeztetni egy bőrkaparék vizsgálatot, illetve egy bőrkimetszéses szövettani elemzést. Ennek birtokában érdemes a kezelési stratégiát kialakítani, vagy ha az atopia igazolódik be, akkor a vérből elvégezhető teljeskörű allergia diagnosztikát ( Spot Platinum teszt) megcsinálni és utána hiposzenzitizálni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Az egyik leggyakoribb viszketéssel járó betegség, a rüh Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz kutyáknál, macskáknál