56. Hazánkba érkezett a falábú kecske
A Tennessee ájulós kecskés videónkat látva Rosset Ágnes olvasónk örömmel írta hozzászólását a cikkhez: „Nálam is előfordult, hogy egy törpekecském egyszer csak lefeküdt, én akkor azt hittem elpusztult."
A Tennessee ájulós kecskés videónkat látva Rosset Ágnes olvasónk örömmel írta hozzászólását a cikkhez: „Nálam is előfordult, hogy egy törpekecském egyszer csak lefeküdt, én akkor azt hittem elpusztult."
Aki nem tudja, merre keresse amire kíváncsi, azt körbekalauzoljuk az oldalunkon...
Zarándokhellyé vált Újpesten a Népsziget, ahol kecskék mint biofűnyírók tartják kordában a gyomokat.
A négylábú tejcsárdának is becézett awassi juhoknak nem hagyunk nyugtot: még a fejőházba is elkísérte őket operatőrünk. Duzzadó tőgyekre felkészülni!
Két kérdés merül fel: először is miért ugat, másodszor pedig mit mond? Az szinte biztos, hogy azért ugat, mert mondani akar valamit. A mondanivaló mibenlétére több elmélet is van.
A leírásból nem derült ki, hogy a kezelés hatására felszívódott-e a tályog. Amennyiben igen, folytatni kellene a fecskendőből való etetést, az eredeti eleségre való visszatérést pedig elősegíthetjük, ha a tálkájába finomra összetört pelletet teszünk. A zöldségeket, gyümölcsöket is érdemes megpróbálni reszelt formában kínálni a malackának. Kiegészítésképpen az itatójába (ha használja) lehet naponta egy-két csepp Béres cseppet és/vagy C-vitamin készítményt cseppenteni. Ha a tályog még tapintható, javaslom, kérje ki egy másik állatorvos véleményét is! Előrehaladott tályogos megbetegedések esetén gyakran csak a műtéti beavatkozás segíthet.
A tünetek okozója egy, a szarurétegben élősködő atkaféle. Megjelenésekor a legegyszerűbb házilagos gyógykezelés, az érintett felület paraffinolajjal való ecsetelése a tünetek elmúltáig. Mivel ez esetben meglehetősen előrehaladott állapotú a probléma így, vagy állatorvost keressen fel, vagy kisállatpatikában szerezze be az Iveremectin light nevű spot on készítményt, melyből egy-egy cseppet ecseteljen szét az érintett területeken, legfeljebb 5-6 csepp mennyiségig. A kalitkát mossa át és a környezettel együtt kezelje le olyan rovarölőszerrel, amely a madarakra nem veszélyes.
Ahhoz, hogy a kérdésére az általánosságokon túlmenően valami konkrétumot is lehessen válaszolni, jó lenne tudni egy sor részletkérdést, Leginkább azt, hogy kan vagy szuka kutyáról van-e szó? Az sem mellékes a helyzet megítélése szempontjából, hogy mi az étrendje, mennyi folyadékot iszik meg naponta, volt-e ebben valami változás az utóbbi időben, stb, stb... Egy évesen egyébként pedig nagyon fiatal lenne bármilyen időskori betegséghez, így szinte 100%-ig biztos, hogy ennek nem ilyen okai vannak. De azt megmondani, hogy vajon mi okozza a panaszokat, csak a kutya alapos vizsgálata, kivizsgálása után lehet. Ezért azt javaslom, keressen fel egy állatorvost és kérje a konkrét segítségét ebben!
Legelőször is el kellene vinni a cicát egy állatorvoshoz és meg kellene vizsgáltatni. Bizonyára van ennek a jelenségnek valami oka, csak meg kel találni. Ez morfondírozással és találgatással nem fog menni!
Kedves Juhász Pál! Feltétlen nézesse meg állatorvossal,mert minden valószínűség szerint fülrühes a cica. Ez kíméletlen viszketést okoz,de kívülről sokszor nem látszik semmi nyoma,mert az atkák a hallójárat mélyén élnek. Az állatorvos egy speciáli lámpával belenéz a fülbe. Ha megtekinti a hllójárat bejáratát,és feketés színű törmeléket lát benne, akkor a diagnózis biztos.Emberre veszélytelen,de feltétlen kezelést igénylő bántalomról van szó,mert az állat szenved tőle,és társait tovább fertőzi.