56. Amit tudni érdemes a bengáli macskáról
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
Hirdess ott, ahol az állatok gazdái böngésznek!
Történetünk 2002 májusában kezdődött, amikor is világra jött a világos színű oroszlánkölyök a győri Xantus János Állatkertben.
Mostanában haragszom a mamira... Mióta ideköltöztünk ebbe a lakásba, sokkal kevesebbet foglalkozik velünk. Mármint Velem és Bendegúzzal...
Bizsu egy holland törpe keverék bak nyuszi. Fekete színű az orrán egy fehér háromszöggel. 2002-ben született.
Ma már a kisállatok fogaival kapcsolatos bajokat szakképzett állatorvos fogászok látják el leginkább hozzértően. Igaz, nincs minden településen ilyen szakember, de ha van mód és lehetőség szállítani a kutyát, érdemes lehet akár messzebbre is elvinni. Akit én ajánlani tudok, dr. Kovács Katalin, itt a fővárosban dolgozik www.vetfog.hu oldalon tájékozódhatnak. Ha nincs lehetőségük felhozni a kutyát ide Budapestre, akkor is tanácsos megmutatni egy állatorvosnak, mert ő azért sok hasznosat tud vele tenni egy vizsgálat után, és a kérdéseikre is tud majd válaszolni.
Csak egy nagyon alapos szemészeti és hallójárat vizsgálattal lehet választ adni a kérdésre. Az utóbbinak azért van jelentősége, mert elképzelhető, hogy a kutya fülében található, egyensúly szabályózó szerv nem működik rendesen.
A korai kölyökelhullás gyakori oka a herpeszvírus fertőzés. A szukának kétszer:a tüzeléskor és a várható ellés előtti oltással ez a betegség megelőzhető. A császármetszéskor a kölykök légzést és keringést javító gyógyszert szoktak kapni a légzés és a vérkeringés mielőbbi normalizálásához.
Bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvoshoz kellene elvinnie a kutyát , aki vizsgálat után biztosan választ tud adni kérdéseire. Vizsgálat nélkül nem lehet diagnózist felállítani. Mi is szívesen látjuk a rendelőben, ha az megfelel Önnek! Üdvözlettel: Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Itt nincs szó "megbocsájtás" ról ! Minden kutyát úgy kell nevelni, tanítani, hogy megfelelően eltűrje az egészségügyi és higéniai ápolással együtt járó testkontaktust. Ennek előfeltétele, a fajnak megfelelő tartási körülmény és a megfelelő hierarchikus rangsor. A traumatikus előéletből eredően csak fokozatosan lehet szoktatni a kutyát a szőrzetápolással együtt járó tevékenységekhez. (Ennek részletes leírására itt nincs lehetőség, ajánlom figyelmébe, Heike E. Wagner: KUTYAÁPOLÁS c. könyvét !)