56. Hazánkba érkezett a falábú kecske
A Tennessee ájulós kecskés videónkat látva Rosset Ágnes olvasónk örömmel írta hozzászólását a cikkhez: „Nálam is előfordult, hogy egy törpekecském egyszer csak lefeküdt, én akkor azt hittem elpusztult."
A Tennessee ájulós kecskés videónkat látva Rosset Ágnes olvasónk örömmel írta hozzászólását a cikkhez: „Nálam is előfordult, hogy egy törpekecském egyszer csak lefeküdt, én akkor azt hittem elpusztult."
Aki nem tudja, merre keresse amire kíváncsi, azt körbekalauzoljuk az oldalunkon...
Zarándokhellyé vált Újpesten a Népsziget, ahol kecskék mint biofűnyírók tartják kordában a gyomokat.
A négylábú tejcsárdának is becézett awassi juhoknak nem hagyunk nyugtot: még a fejőházba is elkísérte őket operatőrünk. Duzzadó tőgyekre felkészülni!
Két kérdés merül fel: először is miért ugat, másodszor pedig mit mond? Az szinte biztos, hogy azért ugat, mert mondani akar valamit. A mondanivaló mibenlétére több elmélet is van.
A műtétet követő néhány napban általában lelki okokból nem esznek a cicák. Természetesen ki kell zárni a műtéti szövődmény lehetőségét (láz, septikémia, stb). Ha a helyzet 3-4 nap után sem javul, keresse fel állatorvosát.
A "fejből történő magkirázás" nem más, mint a begyben már előemésztett, pépesített eleség visszaöklendezése. Ez az amúgy ösztönös viselkedés (ezzel etetik fiókáikat a papagájok) lehet "rossz szokás is", sokszor felnőtt madarak is kedveskednek így egymásnak, de ha túl gyakran csinálja (esetleg fogyáshoz is vezet), akkor begyhurutról lehet szó. Ebben az esetben állatorvoshoz kellene fordulni. A "tollak szivacsszerű ropogását" nehezen tudom elképzelni, így nem tudom, hogy csak valami ártalmatlan dologról van-e szó, vagy esetleg légszőszervi problémáról.
Nincs tudomásom semmi olyan dologról, ami miatt ne lehetne epilepsziás kutyába mikrochipet ültetni. Arról sem tudok, hogy bármiféle káros sugárzást bocsátanának ki a chipek. Szerintem nyugodtan be lehet ültetni azt a kutyába.
Szerintem a legjobb, ha betartják az állatorvosuk által javasolt kezelést, hisz ő látta a hörit, ő alakította ki a kezelési stratégiát. Az esélyei attól függnek, hogy milyen jellegű a fertőzése, ezt most nem tudom megítélni. Ha csak egyszerű "megfázásról" van szó, akkor jó esélyei vannak.
A levele alapján nem úgy tűnik, hogy nagy baj lenne a kis angol bulldogjával. A 7 hetes körüli kiskutyáknál a percenkénti 50-60 légzésszám ilyenkor a nyári melegben teljesen természetes. Ezenkívül az alvás közbeni szuszogás vagy éppenséggel halk horkolás a bulldogoknál és az összes molusszus kutyafajtánál normálisnak tekinthető, amíg az légzési nehézséget nem okoz. Alvás közben a kutyák, főleg a néhány hetes kölykök, sokat álmodnak és ilyenkor össze-össze rándul a kis testük. Ha kifejezett fuldoklás jellegű tünetet nem vesz észre alvás közben, nem tekintendő kórosnak. Az angol bulldogoknál előforduló légzési és szívkeringési problémákat csak az állatorvos tudja megállapítani alapos műszeres vizsgálatokkal. Most nem bocsájtkoznék találgatásokba ezekkel a betegségekkel kapcsolatban. A 7 hetes kiskutyát a soron következő védőoltásai és féregtelenítései miatt úgyis állatorvoshoz kell vinni. Így az állatorvosát kérje meg, hogy alaposan vizsgálja meg.