56. Hazánkba érkezett a falábú kecske
A Tennessee ájulós kecskés videónkat látva Rosset Ágnes olvasónk örömmel írta hozzászólását a cikkhez: „Nálam is előfordult, hogy egy törpekecském egyszer csak lefeküdt, én akkor azt hittem elpusztult."
A Tennessee ájulós kecskés videónkat látva Rosset Ágnes olvasónk örömmel írta hozzászólását a cikkhez: „Nálam is előfordult, hogy egy törpekecském egyszer csak lefeküdt, én akkor azt hittem elpusztult."
Aki nem tudja, merre keresse amire kíváncsi, azt körbekalauzoljuk az oldalunkon...
Zarándokhellyé vált Újpesten a Népsziget, ahol kecskék mint biofűnyírók tartják kordában a gyomokat.
A négylábú tejcsárdának is becézett awassi juhoknak nem hagyunk nyugtot: még a fejőházba is elkísérte őket operatőrünk. Duzzadó tőgyekre felkészülni!
Két kérdés merül fel: először is miért ugat, másodszor pedig mit mond? Az szinte biztos, hogy azért ugat, mert mondani akar valamit. A mondanivaló mibenlétére több elmélet is van.
Ha más egyéb tünetet nem mutat a teknős és mellette élénk, érdeklődő, jó étvágyú, akkor nem hinném, hogy komolyabb baj lenne. Természetesen így vizsgálat nélkül ezt nem lehet korrektül eldönteni, tehát ha komolyan aggódik az állapotáért, vigye el egy állatorvosi vizsgálatra. A kezdeti stádiumban a betegségek sokkal eredményesebben kezelhetők.
Mintát kell venni az elváltozott bőr felületéről, azt laborba küldeni, gomba és parazita kimutatására. Ezután kell a kezelést megszabni.
Szerintem atkásságról lehet szó. Naponta paraffinolajjal kell bekenegetni a területet és elvinni megmutatni állatorvosnak, nehogy mégis másról legyen szó.
A szemtünetek macskában gyakran egy komolyabb általános betegség tünetei. Érdemes állatorvoshoz fordulni.
A kutya szokatlan viselkedésének több oka is lehet. Bármelyiket nézzük, mindegyik a korára utalhat. Idősebb korban kialakulhat egy szelíd-erőszakos viselkedés, amit nem tud vagy nem is akar kontrollálni. Az időérzéke felborul, a viselkedése egyre szeszélyesebb. Lehet kezdődő idegrendszeri elváltozása, ami így jelentkezik, hasonló a pótcselekvéshez. Akkor játszik, amikor igénye van rá, és ehhez hozzájárul, hogy este hűvös van, nappal pedig a meleg elnyomja, a frontok is befolyásolják. Utalhat szívproblémára is, és nagy az esélye, ha erős lihegéssel jár a kedvetlenség a nappali séta közben, esetleg sokat iszik. Jó lenne egy állatorvos véleményét is kikérdezni, esetleg elvégeztetni egy-két vizsgálatot. Azt tudom ajánlani, hogy próbálják nappal egy kicsit erőltetni a mozgást, még ha nem is olyan aktív, a játékot az esti vagy kora reggeli időre beosztani. Az esti mozgás után etetni, utána már csak egy kis levezető mozgás, hogy a dolgát elvégezhesse. Éjszaka szigorúan a helyére kell küldeni, akkor is, ha egy kicsit megsértődik. Legyen türelmes, de határozott.