6036. Ilyen az ideális kutyaház
Ha a kutyád kinti kutya, mindenképpen szükség van egy meleg és masszív kutyaházra. Elmondjuk, mire figyelj a választásnál!
Ha a kutyád kinti kutya, mindenképpen szükség van egy meleg és masszív kutyaházra. Elmondjuk, mire figyelj a választásnál!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Kedves Gazdi! Most több ok is lehet. Egyrészt, amit a doki mondott, másrészt a műtét utáni fájdalom, harmadrészt a nevelés. A varratok 10 nap múlve kiszedhetőek, ezzel elmúlik a fájdalom. A hormonok kb 3 hét alatt ürülnek ki, tehát ha ez után sincs változás, akkor bizony a neveléssel van probléma. Egyészt itt található segitség a neveléshez: https://youtube.com/c/kutyadumavideo, masrészt lehet érdemes elmenni egy kutyaiskolába, ahol a gazdát megtanitják, hogyan kezelje a kutyát. Üdv: Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Felismered, hogy miért morog a kutyád?
Ha esznek, isznak, akkor nem kellene őket zavarni az első napokban. Ülőrúdnak frissen vágott kérges ágat (1-2cm átmérővel), a kalit felső pontjára hintát, táplálék kiegészítésnek fürtös kölest kellene felkínálni. Ezekkel elfoglalják magukat. Amennyiben a gubbasztás tartós állapot marad, akkor állatorvosi vizsgálatra van szükség a probléma kiderítése céljából.
Tisztelt Kérdező! A bélflóra támogatása megfelelő prebiotikus rostokkal valóban hozzájárulhat a vér karbamid szintjének csökkenéséhez és a vesék terhelését mérsékli, de a terápia során elsődleges a diétás táp körültekintő megválasztása. Érdemes tudni, hogy a szervezet működéséhez nem általánosságban véve fehérjére, hanem bizonyos aminosavak megfelelő mennyiségére van szükség. A Hill's Prescription Diet k/d diétás tápja a lehető legjobb választás a csökkent veseműködéssel élő kutyák számára, ugyanis a fehérjetartalom abszolut mennyiségét úgy csökkentették benne, hogy eközben a szervezet számára szükséges nélkülözhetetlen aminosavak, másnéven esszenciális aminosavak mennyisége a szükséges mennyiség 130%-a. Ezáltal a szervezet ellátása még csökkent étvágy mellett is biztosított, miközben a vesék terhelése a lehető legalacsonyabb marad. A fehérjetartalom mellett szabályozott foszfor- és nátriumtartalom, magas gyulladáscsökkentő hatású Omega-3 zsírsav tartalom óvja a veséket és oldható rostjai révén a bélflóra egészségéhez is hozzájárul. Amennyiben kedvence nem küzd étvágytalansággal, további prebiotikus rostkiegészítés is szóba jöhet, de a precízen összeállított k/d diéta etetése mellett az ön által említett további 33%-os terheléscsökkenés nem várható tőle. Az alkalmazás gyakoriságát illetően az adott készítmény használati utasítása legyen irányadó.
Kedves Gazdi! Ki kellene alaposan vizsgálni a kutyust, mielőtt gyógyszerezés történne. Kellene egy vérvizsgálat, amiben a pajzsmirígyhormonok is szerepelnek, valamint az össz-IgE szint, ami az allergiára utal. Emelett érdemes lenne bőrminta kimetszést is végezni és azt elküldeni szövettani vizsgálatra. Ha fix diagnózis van, akkor lehetne gyógykezelési tervet készíteni. Ha allergiáa igazolódna, akkor a vérből vizsgálható allergén tesztet sajnos csak 1 éves kortól lehet értékelhető módon elvégezni, ezért odáig csak tüneti kezelés jöhet szóba. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A válaszomat azzal kezdeném, hogy azt, hogy egy kutya hordozza-e a vírust, sehogy nem lehet megállapítani. Viszont, Magyarországon jogszabály írja elő azt, hogy mit kell tenni olyan esetben, ha egy kutya embert megharap, megmar, embernek sérülést okoz. A veszettség halálos megbetegedést okozó vírus, ezért minden harapást (sérülést) nagyon komolyan kell venni, de a veszett kutya csak a betegség utolsó 14 napjában képes a nyálában továbbadni a vírust. Éppen ezért az embert megharapó kutyát 14 napos időtartamra hatósági állatorvosi megfigyelés alá kell vonni, mert ha a harapás pillanatában képes volt már továbbadni a kórokozót, akkor a kutya 14 napon belül biztosan el fog pusztulni veszettség miatt. Így viszont van még idő a megharapott embert megfelelőoltásokkal ellátni. Bármennyire is egyszerűnek gondolják a helyzetet, csak egy dologra tudom bíztatni Önöket: sürgősen keressék meg a lakóhelyük szerinti állami népegészségügyi szolgálatot (régi nevén az ÁNTSZ-t), jelentsék be, hogy a kutyájuk sérülést okozott embernek, és ők majd intézkednek a szükséges további tennivalók ügyében.