6111. Mit ünneplünk az Állatok világnapján?
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
A kölyökkutyák gyakran vizelnek örömükben. Nem tudják kontrollálni magukat, és néha észre sem veszik, hogy ez történt.
Ha a saját egészségünkről van szó, ma már könnyen válogathatunk különböző vitaminkészítmények közül, és sokan tisztában is vagyunk vele, melyik vitamin miért fontos a szervezetünk számára. Azonban, ha négylábú kedvencünkre kerül a sor, már jóval nagyobb fejtörést okoz, szüksége van-e vitaminra, illetve ha igen, melyik a megfelelő választás? Jöjjön néhány válasz, amely segíthet jobban eligazodni a kutya és vitamin témában.
A hibrid kutyafajták létrehozása egyesek szerint ingoványos terep: szerintük nem lenne szabad csak úgy keresztezni 2 fajtát azért, hogy létrehozzunk egy harmadikat, ami talán, egy kis szerencsének is köszönhetően, azokat a tulajdonságokat fogja hozni, amiket szeretnénk. Mások ugyanakkor azzal érvelnek, hogy az összes, ma ismert és bejegyzett kutyafajta ugyanígy jött létre – miért ne lehetnének újabbak? Bárkinek legyen is igaza, a hibrid kutyák léteznek, és nagyon sokan kedvelik őket.
A férfi frizura divatot még napjainkban is a híres emberek hajviseleti határozzák meg. Leginkább a sportolók, a filmsztárok, és a zenészek szoktak lenni azok, akik a trendet diktálják ilyen téren. Éppen ezért nem ritka az, ha egy olyan konkrét elképzeléssel szeretnének elmenni az urak a fodrászhoz, amit az újságban, vagy a tévében láttak. Olyan szerencsés helyzetben van az erősebbik nem, hogy napjainkban már nem csak fodrászatba, de barber shopba is mehetnek akkor, ha igaz stílusos hajkölteményt szeretnének, hiszen az ilyen szalonokban nem csak a szakáll és bajusz vágásával, ápolással foglalkoznak!
Elképzelhető, hogy valóban a tüzelés miatt étvágytalanabb a kutya, de ezt látatlanban, vizsgálat nélkül nehéz megítélni, mert lehetnek közben olyan bajai, amit Ön esetleg nem vesz észre, de egy állatorvos igen. Jobb lenne ha meg tudná mutatni őt orvosnak. Egyébként a felnőtt korú kutyákat elegendő naponta 1x etetni. 2 évesen már ő is felnőtt. De ettől sokan eltérnek, és 2x adnak enni.
Legvalószínűbb, hogy a költözéssel, táplálékváltással járó stressz miatt egy korábban lappangó megbetegedés (talán chlamydia) tünetei látszanak. De lehet rossz minőségű táplálék felvétele is az okozó. Így látatlanban egy széles spektrumú antibiotikum kezelés tűnik megoldásnak, amihez állatorvost kell felkeresnie.
Könnyen elképzelhető, hogy valamilyen hiánybetegség (elsősorban fehérjehiány) lépett fel nála, illetve az ásványianyag-háztartás rendellenességeire lehet gondolni. Állatorvossal kellene konzultálni a takarmányozási rendellenesség kiküszöbölése végett.
A legyek általában a sérült, nedvedző, váladékos, azaz a beteg bőrfelületeket támadják meg. Tehát először az állatot minél légymentesebb helyen kellene tartani - ha ez sikerül -, a bőrfelületről a szőrt alaposan lenyírni, naponta többször fertőtleníteni, de ha már ilyen komoly a helyzet, akkor a kutyát mindenképpen állatorvosnak látnia kellene. Létezik egy spray, amivel elég jók a tapasztalatunk, de azt csak állatorvosnál, vagy állatpatikában vényre szerezhet csak be (Kubatol Pix spray). Dr Fekete Richard
Egy alapos kivizsgálás (vérvizsgálattal, székletvizsgálattal) minden bizonnyal választ adhatna a kérdésre. Jó étvágy mellett a soványság, lesoványodás hátterében gyakran bélférgesség van. A negyedévenként végzett féregtelenítés (soványság nélkül is) melegen ajánlható. Keressék fel állatorvosukat.