611. Hogyan ápoljuk a ló patáját?
Az a mondás, hogy „nincs pata, nincs ló” aláhúzza, hogy milyen fontos a ló egészsége szempontjából az erős és egészséges pata. A paták gondos ápolásával komoly problémákat előzhetünk meg.
Az a mondás, hogy „nincs pata, nincs ló” aláhúzza, hogy milyen fontos a ló egészsége szempontjából az erős és egészséges pata. A paták gondos ápolásával komoly problémákat előzhetünk meg.
A mókus szórakoztató, kedves állat, de csak egy bizonyos határon belül. Ezek az aranyos teremtemények súlyos károkat okozhatnak kertedben, házadban. Íme, néhány ötlet, hogyan is szabadulhatsz meg a kis garázdálkodóktól.
A solymászat nagyszerű, de meglehetősen időigényes sport. Ha nincs rá elég időd, vagy nem szeretnél túl sokat foglalkozni vele, jobb, ha hozzá sem kezdesz. A solymászat akkor sem neked való, ha nem vagy egy türelmes típus. Ha solymászattal szeretnél foglalkozni a madarat nem szabad háziállatként kezelned és mutogatásra használnod. A sólymokat nem hanyagolhatod el, ha rájuk untál. A solymászat időt és odaadást igényel, mely sokszorosan megtérül a végén.
A macskafélék taurin hiányát az étrendjükből hiányzó aminosav okozza, amelyet taurinnak neveznek. Lássuk, hogyan ismerjük fel és kezeljük ezt a betegséget, ha a kedvencünk is ilyenben szenved.
A galambokat már évezredekkel ezelőtt megszelídítették. Eleinte az isteneknek végzett szertartásokon áldozták fel, és a húsukért vagy háziállatként tenyésztették őket. A galambok gyakran szállítottak üzeneteket a harctérről, vagy egyik városból a másikba, hírvivők és hírhozók voltak a távol élő ismerősök számára, vagy tudósítók, sőt, előfordult, hogy haldoklóknak vitték el a megmentő orvosságot.
Kedves Gazdi! meglehetősen hiányos információt adott meg: milyen idős a cica? milyen nemű? ivartalanítva volt? oltva, féregtelenítve volt? bolhairtás volt? de tippelhetünk, valószínűleg macskanáthás. Állatorvosi segítségre van szüksége, antibiotikumos kezelés kellene neki. Mi az a macskanátha? >> Minden, amit a macskanátháról tudni kell >> A nyaka:Több oka is lehet a duzzanatnak! Ha gyorsan növekedett, akkor a legvalószínűbbnek egy tályogot tartok, aminek a kiinduló pontja lehetett egy szúrás, csípés, de akár gyulladás is. Sokszor a szúrás helyét is azért nem találjuk meg, mert már régen begyógyult mire a tályog meggyűlt gennyel. A másik ok ami valószínű lehet, már sokkal rosszabb, mivel ebben az esetben a daganatra gondolnék. Ritkán még a nagyon-nagyon gyors növekedés is lehetséges. Ebben az esetben már minden attól függ, hogy milyen típusú daganat, jó, vagy rosszindulatú, műthető-e. A tályog esetén azt meg kell nyitni, kitisztítani, és antibiotikum kúrát kell a kutyusnak szednie. Megpróbálhatják otthon meleg-langyos kamilla teával borogatni a duzzanatot hátha kifakad, de a legjobb a kutyus szempontjából is, mégis az orvosi vizsgálat és ellátás lenne. Azért is volna ez a legjobb választás, mert ha esetleg tényleg daganat, akkor nem mindegy, hogy az mikor derül ki. Egy gyors növekedésű tumor esetén bizony napok is számítanak!
Ennek a problémának nem sok köze van a Dunához! A betegség ismert, sok kutyánál jelentkezik és sajnos nehéz eredményesen kezelni, leginkább azért, mert ez egy ún. multifaktoriális betegség (sokféle oka van együttesen). A legfontosabb az egészben az, hogy a kutyájuk immunrendszere sem tökéletes, emiatt erősen fogékony a bőrön megtalálható egyes baktériumokra, de emellett több hajlamosító tényező is szerepet játszhat. Szerepet játszhatnak a szőrtüsző atkák is. Csak azt tudom javasolni, hogy forduljon bőrgyógyászattal alaposabban foglalkozó állatorvoshoz (esetleg szakrendeléshez), aki majd elvégez néhány vizsgálatot, és bizonyára tud majd eredményesen használható kezelést is javasolni. Ezzel együtt készüljenek fel arra, hogy elhúzódó lehet a probléma. Mit tegyünk, ha a kutya szőrtüszőatkás? Segítség a nyári kutyabajokra: hányás, hasmenés, allergia Kutya, macska bőrgyógyászat: szőrhullás, allergia és egyebek
Az egészséges madarak többségére valóban az a jellemző, hogy egyik lábukat felhúzva alszanak. A beteg, vagy öreg madarak stabilabbak érzik, ha mindkét lábukkal kapaszkodnak. Ha nincs betegségre utaló tünet(borzolt toll, váladékos orrnyílás, "szorgyogás", ziháló légzés stb.), akkor lehet egyedi szokás is, betegség gyanúja esetén viszont ajánlott egy orvosi kivizsgálás.
Az, ami a kutya bőrében benne maradt a kullancs szájszervéből, bajt már nem fog okozni, néhány napon belül vagy kilökődik (egy kis gennyes pattanás formájában), vagy eltokolódik. A nagyobb probléma azonban az, hogy a nem túl sikeres kullancs kivétel miatt könnyen elképzelhető, hogy miközben próbálták kiszedni, a kullancs testében lévő vért lehet, hogy sikerült belepumpálni a kutyába. Ez okozhat később gondokat, főleg akkor, ha a kullancs fertőzött volt, és emiatt valamelyik kullancs által terjesztett betegség alakulhat ki a kutyájukban. Figyeljék a következő hetekben és ha bármi gyanúsat észlelnek a viselkedésében, produktumaiban, vigyék állatorvoshoz (vagy hívják ki), és ezt a mostani történést ne felejtsék elmondani neki! Olvass tovább! Kullancs okozta babéziózis tünetei kutyáknál
Ha Önnek ilyen tünetei lennének, nem menne el orvoshoz? A kiskutyát is el kellene vinni.. A leírtak alapján majdnem biztos, hogy a kiskutyának vírusos fertőző betegsége van. Ebben az életkorban a legfogékonyabbak erre, ha nincsenek megfelelően beoltva, szinte törvényszerű, hogy elkapják valamelyiket. Arról azonban, hogy konkrétan miről van szó, csak az alapos vizsgálatuk után lehetne nyilatkozni. Tudni kell azonban, hogy az ilyen betegségek pár óra alatt is jelentős állapot romlással járnak, és ha nem viszi előt állatorvoshoz, lehet, hogy holnap már késő lesz! Házilagos próbálkozásoknak nem sok értelme van, ide orvos kell!