611. Hogyan ápoljuk a ló patáját?
Az a mondás, hogy „nincs pata, nincs ló” aláhúzza, hogy milyen fontos a ló egészsége szempontjából az erős és egészséges pata. A paták gondos ápolásával komoly problémákat előzhetünk meg.
Az a mondás, hogy „nincs pata, nincs ló” aláhúzza, hogy milyen fontos a ló egészsége szempontjából az erős és egészséges pata. A paták gondos ápolásával komoly problémákat előzhetünk meg.
A mókus szórakoztató, kedves állat, de csak egy bizonyos határon belül. Ezek az aranyos teremtemények súlyos károkat okozhatnak kertedben, házadban. Íme, néhány ötlet, hogyan is szabadulhatsz meg a kis garázdálkodóktól.
A solymászat nagyszerű, de meglehetősen időigényes sport. Ha nincs rá elég időd, vagy nem szeretnél túl sokat foglalkozni vele, jobb, ha hozzá sem kezdesz. A solymászat akkor sem neked való, ha nem vagy egy türelmes típus. Ha solymászattal szeretnél foglalkozni a madarat nem szabad háziállatként kezelned és mutogatásra használnod. A sólymokat nem hanyagolhatod el, ha rájuk untál. A solymászat időt és odaadást igényel, mely sokszorosan megtérül a végén.
A macskafélék taurin hiányát az étrendjükből hiányzó aminosav okozza, amelyet taurinnak neveznek. Lássuk, hogyan ismerjük fel és kezeljük ezt a betegséget, ha a kedvencünk is ilyenben szenved.
A galambokat már évezredekkel ezelőtt megszelídítették. Eleinte az isteneknek végzett szertartásokon áldozták fel, és a húsukért vagy háziállatként tenyésztették őket. A galambok gyakran szállítottak üzeneteket a harctérről, vagy egyik városból a másikba, hírvivők és hírhozók voltak a távol élő ismerősök számára, vagy tudósítók, sőt, előfordult, hogy haldoklóknak vitték el a megmentő orvosságot.
Mindenképpen vigye el állatorvoshoz. Szükség lenne legalább egy vérlabor vizsgálatra, de jó lenne megnézni ultrahanggal is. Elég sok probléma szóba jöhet pl. vese-, máj-, bélrendszeri betegség, akár daganat is.
Kedves Gazdi! A nagytestű kutyák öregedése 6-7 éves kortól kezdődik. A kutyusnak valószínűleg fehérjevesztéses idült bélbetegsége van, de ezt csak laborvizsgálatokkal lehet bizonyítani és a gyógykezelést elkezdeni. De minnél sürgődebben, mert a betegség bizonyos stádiumában életveszélyes állapot alakulhat ki. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Balogh Viktória ! A Golden Retriever egy vadász kutya, ösztönrendszerének megfelelőn, a genetikailag örökölt viselkedési minták alapján normálisan, korának megfelelően viselkedik. Az egy más kérdés, hogy a jelenleg élő Golden Retriever-et „társállatként” vagy nem vadászati céllal tarják az embertársai. Igen, nem az éhségérzet miatt vadászik, ha nem a játékos vadászösztöne miatt. Ez nem állatorvosi téma, nem betegség. Az esetleges betegséggel járó fertőzés veszélye közel nem akkora, mint azt Ön gondolja. (Kullancs, bolha vagy más parazita fertőzés esélye valóban van, de ezt másik több tucat helyről ugyan akkora eséllyel elkaphatja.) Létezik egy un. „anti vadász tréning program” ami valójában arra irányul, hogy a túlzott, vagy az embertársak által nem kívánatos viselkedést csökkenti. Ez 3-5 alkalom után hoz látható eredményt.
A szeptember már a nappalok rövidülésével jár- ez megviseli a nyuszikat- jöna tél ezt érzik is- ilyenkor minden nyuszi lassabb egy kicsit és változhat a viselkedése és az étrendje is- ha néhány hét múlva sem tapasztalsz változást akkor vidd orvoshoz...
Jó lenne, ha fel tudná venni a kapcsolatot kolléganőmmel (Dr. Papp Georgina Viktória), aki ilyen kis rágcsálók ellátására specializálódott. Ő írt egy cikket egy hormonális(daganatos) betegségről, ami elvileg jól kezelhető. A leírt tünetei beleillenek a képbe, de ehhez meg kellene vizsgálni az állatkát. A hipofízis daganatot kellene kizárni vagy diagnosztizálni nála. Ez általában jóindulatú daganat, de kedvezőtlen hormonális következményei vannak. Ha nem ez a baja, akkor más hormonális betegségről lehet szó, esetleg hasűri daganatról. Drukkolok neki.