611. Hogyan ápoljuk a ló patáját?
Az a mondás, hogy „nincs pata, nincs ló” aláhúzza, hogy milyen fontos a ló egészsége szempontjából az erős és egészséges pata. A paták gondos ápolásával komoly problémákat előzhetünk meg.
Az a mondás, hogy „nincs pata, nincs ló” aláhúzza, hogy milyen fontos a ló egészsége szempontjából az erős és egészséges pata. A paták gondos ápolásával komoly problémákat előzhetünk meg.
A mókus szórakoztató, kedves állat, de csak egy bizonyos határon belül. Ezek az aranyos teremtemények súlyos károkat okozhatnak kertedben, házadban. Íme, néhány ötlet, hogyan is szabadulhatsz meg a kis garázdálkodóktól.
A solymászat nagyszerű, de meglehetősen időigényes sport. Ha nincs rá elég időd, vagy nem szeretnél túl sokat foglalkozni vele, jobb, ha hozzá sem kezdesz. A solymászat akkor sem neked való, ha nem vagy egy türelmes típus. Ha solymászattal szeretnél foglalkozni a madarat nem szabad háziállatként kezelned és mutogatásra használnod. A sólymokat nem hanyagolhatod el, ha rájuk untál. A solymászat időt és odaadást igényel, mely sokszorosan megtérül a végén.
A macskafélék taurin hiányát az étrendjükből hiányzó aminosav okozza, amelyet taurinnak neveznek. Lássuk, hogyan ismerjük fel és kezeljük ezt a betegséget, ha a kedvencünk is ilyenben szenved.
A galambokat már évezredekkel ezelőtt megszelídítették. Eleinte az isteneknek végzett szertartásokon áldozták fel, és a húsukért vagy háziállatként tenyésztették őket. A galambok gyakran szállítottak üzeneteket a harctérről, vagy egyik városból a másikba, hírvivők és hírhozók voltak a távol élő ismerősök számára, vagy tudósítók, sőt, előfordult, hogy haldoklóknak vitték el a megmentő orvosságot.
Kedves Gabriella! A kutyák pollen-allergiája is kezelhető ún. szelíd gyógymódokkal, mint amilyen pl. a homeopátia is: http://www.kimintvet.hu/szelid/szelid_homeo/homeop.html#deszenzi Azonban ezek a gyógymódok az ún. holisztikus terápiák körébe tartoznak, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen esetekben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Ehhez mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség a homeopata állatorvossal. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógy-táplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. Tartósabb (évekre kiható) javulást azonban csak egy komplex méregtelenítő, tisztító és deszenzibiláló kúrával érhetünk el. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! (Tel.: 06 20 928 4425) Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos
Kedves Laura! Az idült hasmenés oka lehet egysejtű parazita pl. tritrichomonas, giardia, de lehet egyéb bélélősködő is. ezenkívül lehet hasnyálmirígy elégtelenség, IBD (gyulladásos bélbetegség), ARD (antibiotikum responsive diarrhea), táplálék allergia és intolerancia stb. Sajnos ezeket sorra kell vizsgálni, míg meglesz a bűnös és csak azután lehet gyógykezelni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Szerintem itt valami nem egészen tiszta! A bélgyulladás alapvetően egy komoly megbetegedés, ami mindenképpen hasmenéssel jár, és legtöbbször komolyan megviseli a beteg állatot. Emiatt a beteg levert, nem eszik, nem csinál semmit , viszont hasmenése van, és esetleg hányás is jelentkezik. Miután a kérdésben ilyesmiről nincs szó, sőt, a leírás szerint szinte majdnem egészségesnek tűnik a cica, így itt valami nem stimmel a diagnózissal. És az is kérdés, hogy mi volt a panasz ami miatt kihívta az állatorvost? Ahhoz képest most mi a helyzet, van-e javulás?
Ha újra jelentkeztek a tünetek, akkor további vizsgálatokra lenne szükség: első körben vérlabor és ultrahangos vizsgálat. A szeme szerintem másodlagos probléma, de így "látatlanba" tényleg nehéz. Olvass tovább! Váladékozik a kutya szeme? Ez a szemszárazság betegség
Nem kell azonnal állatorvoshoz vinni, sőt érdemesebb pár napot várni, nehogy egy esetleges fertőződés lappangó stádiumában kapjon védőoltást, mert az kirobbantja a betegséget.