6226. 157 éves lett a Fővárosi Állatkert
Ma ünnepli fennállásának 157. évfordulóját a Fővárosi Állat- és Növénykert, amely Állatkerti Fesztivállal, családi programokkal, koncertekkel, filmvetítéssel várja a látogatókat szerdától vasárnapig.
Ma ünnepli fennállásának 157. évfordulóját a Fővárosi Állat- és Növénykert, amely Állatkerti Fesztivállal, családi programokkal, koncertekkel, filmvetítéssel várja a látogatókat szerdától vasárnapig.
Az online kaszinó oldalak kínálatában elérhető több ezer játék között mindenki megtalálhatja a számára legjobbakat, azonban ehhez nagyon fontos az, hogy ismerd a különféle játékok előnyeit és hátrányait. A legtöbb oldal, mint például a https://mr.bet/hu legnépszerűbb és legújabb címkék használatával is segíti a játékválasztást. A tudatos játékválasztás elengedhetetlen, ha hosszú távon is nyertes akarsz maradni. Egyes játékokban a jó megérzések és a szerencse, míg más játékokban, a kötélidegek, a türelem és a jó taktika bizonyulhat nyerőnek. Fontos, hogy tisztában legyél azzal, hogy melyik játékokban mi kell a sikerhez, hiszen így könnyebben meg tudod ítélni, hogy a te személyes játékstílusodnak mely játékok felelnek meg a legjobban. Olvass tovább és ismerd meg az online casino játékok különböző fajtáit!
Vadonélő mosómedvéket filmeztek a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) gödöllői vadbiológus kutatói egy Budapesttől 30 kilométerre fekvő erdőben.
Augusztus 8-án, vagyis a Macskák Nemzetközi Világnapján az egyik legősibb és egyben legnépszerűbb kisállatfajt ünnepeljük. A Whiskas idei kutatásából kiderült, hogy a magyar lakosság közel harmada tart otthonában legalább egy cicát, ráadásul az otthonra talált cicák majdnem fele, 45%-a örökbefogadott. Nem csoda, hiszen a macskatartás számos előnnyel jár a gazdikra nézve is, az örökbefogadással pedig a túlterhelt rendszeren is segíteni tudunk.
A denevérek többnyire rovarokat esznek, és a legtöbb fajuk aktív éjszaka, amikor különböző rovarokat vadásznak.
Kedves Gazdi, Ha szervi baja nincs a kutyának, akkor ilyen miatt nem kell abbahagyni a kirándulást. Ha nagyon kell neki, akkor úgyis ki fog jönni. A kerti pórázas séta jó megoldás szerintem is, esetleg hosszabb pórázon kezdve, mert lehet a póráz feszességétől nem jön a kaki :) A nagy ingerkörnyezet is lehet kiváltó ok (erdei szagok) ezért ennek a fokozatosságával is érdemes lehet próbálkozni. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
Kedves Hölgyem! Nem tudom mi a nyuszi tápláléka, de sokszor mi is bevihetjük a férgeket, akár a szénával vagy egyéb táplálékkal is. Nem tudom ő milyen gyógyszert kapott, de mondanám, hogy mi ilyenkor milyen protokollt csinálunk: Fernbendazol tartalmú gyógyszer kell a féregtelenítésre(panacur vagy ferdocat paszta) A panacur adagolása 0,125 ml/ ttkg A ferdocat adagolása 0,5 ml/ ttkg A féreghajtó kúra pedig úgy kellene, hogy 5 nap kezelés, 1 hét szünet, utána megint 5 nap kezelés. Az ismétlés azért kell, hogy amit esetleg visszaeszik a nyuszi a lágybélsarával férgeket, azokat is kiírtsuk. Próbálják meg így, remélem sikeres lesz a kúra. Üdvözlettel: Meier Krisztina Hogyan tartsunk otthon nyulat?
Üdvözlöm! Az egyik leggyakoribb betegség a megfázás és a páncélpuhulás. Ha eszik akkor még nem olyan súlyos. A hőmérsékletet emelni kell 28 C-ra a melegítőlámpa alatt lehet 40 C is! Ezt mindenképp meg kell lépni! Amennyiben nem enyhül pár nap alatt akkor orvoshoz kell vinni, ugyanis könnyen tüdőgyulladás is ilyenkor kialakulhat! Ha nem eszik már egyáltalán akkor viszont azonnal orvos!
Kedves Dalma! A Magnesium carbonicum CH5-ös vagy CH 9-es potenciáját lehet használni. DE!, ha már 1,5 hete kijön a kiskutyából minden, amit szopik, akkor érdemes lenne egy alapos kivizsgálás, ugyanis lehet, hogy valamilyen fejlődési rendellenesség, anatómiai probléma okozza a tüneteket, és azon nem fog segíteni a homeopátia. Mielőbbi gyógyulást kívánok a kiskutyának! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata 06 (20) 928-4425 www.kimintvet.hu info@kimintevet.hu
Bármennyire is aggaszónak tartják a helyzetet, jelenleg szerintem is tanácsos várni még egy kicsit. Ha a kutyájuk kicsit idősebb lenne, rögtön emlődaganat(ok)ra gyanakodnék, de így sem kizárható ez a lehetőség. Az eltelt 2-3 hét még nem 40-60 nap, ezt szerintem is tanácsos kivárni. Ha addig nem változik semmi, akkor mindenképpen szaporodásbiológiában jártas állatorvosnak kellene megmutatni, és vele konzultálva kellene megtalálni azt, hogy mi is ez valójában, ill. megbeszélni a megoldást (kezelést). Olvass tovább! Hogyan ápoljuk emlődaganatos kedvencünket? 10 éves pulinknál emlődaganatot diagnosztizáltak. Milyen homeopátiás szerek léteznek a kezelésre?