6241. Idén Ázsia élővilága kerül a középpontba Debrecenben
Idén Ázsia élővilága és kultúrája kerül a középpontba a debreceni állatkertben augusztus 25-én, az Állatkertek éjszakáján.
Idén Ázsia élővilága és kultúrája kerül a középpontba a debreceni állatkertben augusztus 25-én, az Állatkertek éjszakáján.
Aki gyakran olvasgat vagy néz zenehallgatással kapcsolatos tartalmakat az interneten, az biztosan belefutott már az "audiofil" – vagy angolos írásmóddal "audiophile" – kifejezésbe, mégha nem is tudja, mit is jelent pontosan. Cikkünkben most ezt a témát járjuk körbe.
Az állattenyésztési iparban az elmúlt évtizedekben számos változás történt. A technológiai fejlődés és a tudományos kutatások eredményeként ma már sokkal hatékonyabban és fenntarthatóbban tudjuk kezelni az állatokat. De mi vár ránk a jövőben?
Aki gyakran jár kaszinókba, valószínűleg már feltűnt neki az állatok jelenléte ezeken a helyeken. Bár Magyarországon ritkán láthatunk macskákat vagy kutyákat kaszinókban, külföldön egészen más a helyzet. Előfordulhat például, hogy valaki kis kedvencével akarja átélni a nyerőgépek nyújtotta izgalmakat, így őt is magával viszi. De olyan kaszinók is akadnak, amelyek saját állatokat tartanak a vendégek bevonzása érdekében. Magyarországon inkább az a jellemző, hogy a gazdik egy online casino oldalon játszanak, hogy egy pillanatra se kelljen magára hagyni a háziállatot. Ebben a cikkben megnézzük, mi a helyzet külföldön, és megpróbálunk választ adni arra, hogy mi lehet az oka annak, hogy egyre több kaszinóban láthatunk kutyákat és macskákat.
Bármekkora sportrajongó vagy ezúttal megpróbálunk újat mutatni és összeszedtünk hihetetlen sportigazságokat.
Én semmiféle varratot nem látok a sebben, de a seb így is képes összeforrni csak arra kell ügyelni, hogy ne nyalogassa, és ne tudjon szennyeződni. El kell különíteni a többiektől és legalább 1 hétig még hordania kell a műtéti gallért. A fertőződés elkerülése miatt naponta fertőtleníteni kell Betadine-nal. Gond akkor van, ha a seb elfertőződik és váladékozni kezd. A seb egyébként fájhat ezért némi fájdalomcsillapító sem ártana. Mire kell figyelni, ha megműtik kedvencünket Kutya az állatorvosnál: mi történik a műtét után?
A hullámos papagájok, amennyiben röpdében vannak tartva (ami elsősorban a mozgáslehetőség miatt szempont) és ott alkalmazkodnak az évszakok változásához. -5C fokot gond nélkül viselnek, de valószínűleg túlélnék a tartós -10C fok alatti hőmérsékletet is, ha élelemhez és ivóvízhez jutnak. Bár madárparkunkban az ausztrál magevő papagájok is fagymentes helyen vannak, mivel komfortérzetüknek jobban megfelel, de a külső röpdékben szívesen kimennek akkor is, ha kint hó van. Fűtött, klimatizált lakásban a kalitkában tartott papagájok vedlési ciklusa felborul, így nem alakul ki az átteleléshez szükséges aljtollazat, de, ha nincs drasztikus hőmérséklet ingadozás, akkor egy fokozatosan csökkenő lakótér hőmérséklet mellett, fagymentes helyen kitelelnek. Vagyis, ha a nyári időszak után nem kezdenek egy lakásban fűteni, ahhoz a madarak gond nélkül alkalmazkodnak. A tenyésztett díszmadarakra már nem szabad vadállatként tekinteni, amelyek élőhelyükön trópusi éghajlaton élnek. A tenyésztett madarak már az európai klímához alkalmazkodva sok esetben az endemikus fajokkal megegyező időjárási szélsőségeket is elviselnek. Papagájok teleltetése: láttál már hóban játszó papagájt?
Kedves Kérdező! Nem tudok mást válaszolni, mint azt, hogy néha a szteroidokra is (nagy) szükség van egyes kórképek kezelésében. Tudomásul kell(ene) venni, hogy ha nem lennének a szteroidok, sokféle betegség nem lenne eredményesen kezelhető! Ha a beteg állapota azt indokolja, akkor bizony ezt a "fegyvert" is be kell vetni! És itt nem arról van szó, amikor a szteroid kezelést egy sor más betegségnél feleslegesen alkalmazzák! Szóval, szerintem ne ódzkodjon ettől, az Ön félelmétől a kutyája élete függhet! Tudj meg többet a babéziózisról >> Ezek a kullancs okozta babáziózis tünetei kutyáknál
Valószínűleg valamilyen tenyésztett macskafajta van a vérvonalban, amelyiknek ilyen színváltozata volt, és a cicánál ez öröklődött. A végleges szín gyakran csak 1 éves kor után alakul ki. Aggodalomra nincs ok.
A tünetet okozhatja fizikai behatás és fertőzés is. Az ülőrudakat érdemes lenne kicserélni eltérő vastagságú, nem túl durva kérgű 1-2cm átmérőjű ágakra. Például fűzfaágra. A madár talpát a házipatikában általában megtalálható Bepanten kenőccsel kellene naponta két alkalommal bekenni. Ha 2-3 nap után nincs javulás, állatorvost kell felkeresni pontos diagnózis felállítása céljából.