626. Kutyacipő: milyen típusút válasszunk, mikor lehet hasznos?
A legtöbb kiskutya nem tűri meg tappancsain a kutyacipőt, pedig télen a jeges, sós aszfalt kikezdheti a kistestű fajták futóművét.
A legtöbb kiskutya nem tűri meg tappancsain a kutyacipőt, pedig télen a jeges, sós aszfalt kikezdheti a kistestű fajták futóművét.
A bedlington terrier könnyen tanul akár a terrierek, ám nem annyira önfejű. Nem verekedős, de ha betelik a „pohár", keményen megvédi magát. Különleges külleme, különleges jellemet takar.
Mikor kezdjük el a kölyökkutya nevelését? Ha mód van rá, akkor a születésétől! És bár élvezetes dolog, azért nagy felelősség is egy kölyök tanítása, nevelése. Ezért fontos tudni, hogy mire figyeljünk oda, és mit kell feltétlenül megtennünk, ha kiskutya kerül a házhoz.
Leghűségesebb barátaink, a kutyák sok művészt, gondolkodót és tudóst ihlettek meg, és tették őket elkötelezett rajongóikká. A neves gazdik elhíresült aforizmákban emlékeztek meg legjobb barátainkról.
Mit csinál két kis airedale terrier és kaukázusi pásztorkutya keverék a Hargitán?
Jó kérdés! :) Engem is mindig megráz az autóm. Nem tudom, mit lehet tenni ellene. De a kutyám nem szokott feltöltődni a keféléstől. Fémkefével szoktam. A cicák esetében lehet, hogy másfajta (pl. nem műanyag?) kefével kellene őket ápolgatni...
Kan kutyák mellé inkább egy szukát javasolok harmadiknak. Ugyanis két kutya is egy falkát alkot. Ha még egy kan kutya érkezne a családhoz, végeláthatatlan konfliktusok sora alakulhat ki, fajtától függetlenül. Ha szuka kutya mellett döntene, teljesen mindegy, hogy melyik fajtát választja. Inkább olyan kutyát válasszon, amelyik legközelebb áll a szívéhez. Nem lesz köztük rangsorvita. A rangsor kialakulásban sok szerepet nem játszik az állatok ivartalanított mivolta.
Igen, előeshet, de ez főleg nagyobb ütés, rázás, baleset hatására történhet meg. Kedvesen piszkálni, vakarászni, simogatni szabad, persze nem a szemét, hanem a kutyát magát. Attól nem fog előesni a "gülü szeme".
Szerintem igaza lehetett a kollégának, hisz ő látta a szegény elpusztult állatot. A gyomorcsavarral kapcsolatban pedig rengeteg cikk található az interneten.
Biztos, hogy javulni fog a helyzet és teljesen érthető, hogy ilyen ragaszkodó és hálás, hiszen az életét mentette meg! Köszönjük, a kutyát befogadók népes tábora nevében! :)