6331. 5 csendes kutyafajta - csak akkor ugatnak, ha kell
Olyan kutyát szeretnél, amelyik csendes, de ha kell, akkor jelez? Mutatjuk, mely kutyák azok, amik tökéletes csendes társaid lehetnek!
Olyan kutyát szeretnél, amelyik csendes, de ha kell, akkor jelez? Mutatjuk, mely kutyák azok, amik tökéletes csendes társaid lehetnek!
A festési munkák egyik legfontosabb lépése nem más, mint a terület előkészítése, aminek része a takaróanyagok beszerzése is. Feltéve persze, ha nem szeretnénk, hogy a padló, a bútorok és más értékes tárgyaink festékesek legyenek.
Az elektronikus ajtózár készletek az Ön otthonába, nyaralójába is elvihetik a kompromisszumok nélküli biztonságot. Felszerelésük és alkalmazásuk egyszerű, az általuk biztosított védelem pedig garantáltan megbízható. Ön se bízza a véletlenre!
Az ivartalanítás sok állattartó számára kényes téma. Vannak, akik a tudományosan alátámasztott tények ellenére is ragaszkodnak bizonyos szokásokhoz, mások pedig hallani sem akarnak róla. Az ivartalanítás pedig nagyon fontos teendő, ha kiscica érkezik a házhoz.
A cipzár, más néven húzó- vagy villámzár története több, mint 100 évvel ezelőttre nyúlik vissza. Működésének alapelve a feltalálása óta nem változott, azonban részleteiben sokat korszerűsödött mind a zárszerkezet, mind pedig a felhasznált alapanyagok terén.
Kedves Eri! A kutya èletkoràbòl ìtèlve màr tùl van az első tüzelèsèn, így akàr a vemhessèg vagy az àlvemhessèg is szóba jöhet. A rèszleteket egy alapos fizikàlis vizsgàlat, esetleg vèrvizsgàlat, ultrahang tudnà kiderìteni. Üdvözlettel, Dr. Puskàs Gàbor.
A képek alapján nehezen tudok diagnózist mondani, a probléma kialakulásáról részletesebb információra volna szükség. Több hasonló kinézetű bőrbántalom is létezik, bizonyos esetekben a kenőcs vagy a helyileg adott injekció elegendő lehet, más esetekben valóban csak a műtét. Az viszont alapvető, hogy a nyalogatástól védeni kell!!
Sajnos a macska vizelet szag elég jellegzetes. Nem ivartalanított kandúroké még inkább. Ajánlott az alom gyakori cseréje,illetve jobb minőségű,illetve magasabb árkategóriájú alom választása,amelynek jobb a szagelnyelő képessége.Lehet próbálkozni táp váltással is,de nem valószínű,hogy a kellemetlen szagot a nem megfelelő eleség okozza.Az ivartalanítás nőstény állatok esetén is enyhíthet ezen a problémán.
Kivizsgálás után lehet megállapítani, hogy van-e probléma. El kell vinni állatorvoshoz!
Kedves Szilvia! Természetesen máris kaphatja a kutyus mind a Caulophyllumot, mind pedig a Pulsatillát, alacsony (D6) vagy közepes (D12) potenciában, naponta 2x-3x 5 golyót, amíg meg nem születnek a kölykök. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád állatorvos, homeopata www.matrayhaz.hu