631. Gabonamentes étrend a macskának?
A gabonamentes ételekért mindenki bolondul, de hoznak-e valami változást a macskád egészségét illetően? Igen hoznak, és itt majd láthatod, hogy miért.
A gabonamentes ételekért mindenki bolondul, de hoznak-e valami változást a macskád egészségét illetően? Igen hoznak, és itt majd láthatod, hogy miért.
Az emberek a kedvenceiknek gyakran antropomorf képességeket tulajdonítanak (emberi tulajdonságokkal ruházzák fel), azt gondolják, hogy a szokatlan viselkedés az emberi érzelmeken alapul. Például nem ritka, hogy úgy gondoljuk, hogy amikor egy macska kiborítja az alomtálcáját , akkor az egy dacos tett részéről, hogy megbüntesse a gazdáját vagy haragot, vagy szorongást fejezi ki ezzel.
Egy többmacskás háztartásban minden cicus szükséglete ki kell legyen elégítve. Ha ez egy több macskás háznál ez nem történik meg, akkor az egészségügyi és viselkedési problémákhoz vezethet.
Álom, édes álom! Vajon miről álmodhat ez az aranyos kiscica?
A BARF-étrend valójában nyers ételek fogyasztását jelenti, amit a kutyák még azokban az időkben ettek, hogy napjaink imádnivaló háziállataivá váltak volna. A BARF elnevezés biológiailag megfelelő, nyers élelmet jelent (Biologically Appropriate Raw Food = BARF).
Sajnos az elmondása alapján macskájuknak AZONNALI állatorvosi segítségre van szüksége. A bágyadtság és étvágytalanság már eléggé aggasztó (biztosan nem egy egyszerű gyomorrontás) , és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Ennek leggyakoribb oka a külső hallójárat-gyulladás, ami többnyire a macskák fülében élő atka okoz. Fülrühösségnek is nevezik. Feltétlen vigye állatorvoshoz a cicát, mert a hallójárat szakszerű kitisztítása nem egyszerű feladat. A megfelelő fülcseppet is ő tudja felírni.
Kedves Gazdi! A véres széklet aggodalomra ad okot, mert fiatal cica lévén elsősorban súlyos bélféreg fertőzöttség lehet az ok (ha nem kapott eddig féreghajtó)t). Ha volt féreghajtás, akkor laborvizsgálat szükséges. Én mindenképpen megmutatnám állatorvosnak a cicust! Mivel a macskák egész életük során megfertőződhetnek a különböző bélférgekkel, ezért általában 3 havonta ajánlott őket féregteleníteni. A kizárólag a lakásban tartott állatok is megfertőződhetnek. Fonalféreg petéket cipőtalpra tapadt földdel vihetünk a lakásba, vagy a lárvákkal a csótányok elfogyasztása révén, galandférgekkel pedig a bolhák közvetítésével fertőződhetnek meg. A bolhapetéket mi magunk is hazavihetjük, ha bolhás állatot vettünk az ölünkbe. A lakásból kijáró, vadászó, ezért a bélférgek köztigazdáit, vagyis földigilisztát, csótányt, kisrágcsálókat és madarakat fogyasztó, valamint a bolhával fertőzött macskák esetében ennél gyakoribb kezelésre van szükség fonál és galandférgekre egyaránt hatékony szerrel. Őket, különös tekintettel az orsóféreg fertőzés nagy valószínűségére havonta ajánlott féregteleníteni!
Ennek leggyakoribb oka a külső hallójárat-gyulladás, ami többnyire a macskák fülében élő atka okoz. Fülrühösségnek is nevezik. Feltétlen vigye állatorvoshoz a cicát, mert a hallójárat szakszerű kitisztítása nem egyszerű feladat. A megfelelő fülcseppet is ő tudja felírni.Ha valóban rühös, akkor a többi cica is elkaphatja.
Kedves Gazdi! itt két dolog is lehet, a macska alapvetően nagyon ragaszkodik a megszokott környezetéhez. általában túl nagy stresszel jár, ha innen kimozdítják. A 9 napos panzó biztosan nagy stressz volt, amit most ki kell pihennie. Sok cica ezt alvással teszi. Legközelbb érdemes elgondolkodni, hogy valamelyik rokonukat megkérik, hogy nézzen rá naponta egyszer a cicára. Bővebben >> A másik pedig lehet a fogváltás, ebben a korban cserélik a fogukat. A fogváltás az állatok esetében is okozhat kedvetlenséget, bágyadtságot, rágási problémákat, "nyűgösséget", mint az ember gyerekénél. Esetenként hőemelkedés, láz is jelentkezhet. Ha kétségei vannak, keresse fel a kezelő állatorvost.