631. Országos kampány a gazdátlan kutyák megmentésére
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A legtöbb gyík vedlése mérettől, kortól és körülményektől függően napokig eltarthat. Külön vedlenek a mellső és hátsó végtagok, a fej, a törzs és a farok.
Természetvédelmi szempontból, a megújuló energiák felhasználásával kapcsolatos egyik legérzékenyebb kérdés a szélerőmű farmok elhelyezése.
A márványsügér (Astronotus Ocellatus) meglehetősen nagyra növő halfaj, ezért jobb egyedül, illetve csak saját fajtársaival együtt tartani.
A Magyarországon honos kullancsfajokból kutyák esetében két kullancsfaj, a közönséges kullancs (Ixodes ricinus) és a kutyakullancs (Dermacentor reticulatus) jelentősége a legnagyobb.
Ha megfelelő vackuk van, széltől, huzattól védett akkor ki lehet tenni őket.
A teknősök jól elvannak egyedül, ha mégis venne hozzá párt akkor ne kicsit vegyen, úgy szerintem nem lesz probléma. Próbáljon hírdetéseket nézni nagy ékszerteknősöket ajándékba is oda szoktak adni.
Műtéttel korrigálható.
Vigye el másik kollégához. Lehet daganat, tályog, stb.
Viselkedéstechnikailag ez arra vezethető vissza, hogy a kölyökkutyák és főleg az anya állat föleszi az ürüléket, - tisztasági és higéniás okokból eredően. Ha csak száraztápot (jó minőségűt, teljes értékűt !) adnak a kutyának akkor mindig megfelelően szilárd az ürülék. A tünet is a táplélékösszetevőkre vezethető vissza, mert az emésztés és tápanyaghasznosítás során valamilyen anyagok maradnak az ürülékben ami a kutya szaglása és ízlelése számára még táplálékforrásnak minősül. Még néhány hét-hónap és a tünet jelentősen enyhülni fog.