6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Üdvözlöm! Kisebb korban sokkal falánkabbak, ez normális. Két éves korukig, minden másnap, vagy mindennap etetheti őket, annyi takarmányt adjon, amit egyszerre meg is esznek! Soha ne maradjon a vízben rothadó anyag! A takarmány 90 %-a legyen fagyasztott hal, mellette lehet adni fagyasztott csigát, szárított halat, rákot, illetve tápokat. Három évesen már elég heti kétszer etetni őket!
Kedves Maria! Meglehetősen összetett problémájára, csak a cica alapos vizsgálata után lehet csak állást foglalni.
Nem írta a kutyák nemét ! A jelenség, jellemző konkurenciaherc és a két kutya közötti rangsorvita. Az emberek idealizált elképzelései nem mindig esnek egybe a kutyák természetes viselkedési megnyilvánulásaival. Mivel a Labrador ivarérett korba került, természetes, hogy az idősebb kutya már nem kölyök-kutya partnerének kezeli, ha nem egy a kényelemért rivalizáló konkurensnek. Nem igazán értem, hogy miért kellene két nagytestű kutyának közösen összebújva egy kutyaházba aludnia ? Tipp: Még egy kutyaház !
Üdvözlöm! Sok oka lehet! Elképzelhető tartási gond, vagy kórokozó is! Szerintem nem elég meleg helyen van, ezért tanácsolom, hogy emelje a hőmérsékletet, 28 C körülire és kínálja meg! Ha nem eszik tartósan, akkor klinikai vizsgálat szükséges!
1./ A kiszökésnek két oka lehet: a.) szexuális indíttatás: ezt ivartalanítással lehet megszüntetni b.) a kutya unatkozik, nem érzi magát embertársaihoz és az életteréhez kötődni, nincsennek megfelelő élményei, nem okoz neki izgalmat az adott élettérben maradni. Értelemszerűen több közös interakcióval, neveléssel, közös játékkal lehet ezt megváltoztatni. 2./ Változtatni kell az üdvözlési rituálén. A fölugráláskor a láb- térd felhúzásával, elfordulással kényelmetlenné tenni a kutyának a felugrálást. Ezzel párhuzamosan, hazatérve 5 - 10 percig nem kell a kutyáról tudomást venni, közömbösíteni kell: NEM ránézni, NEM hozzászólni, NEM hozzá nyúlni !!! 3./ a kutya izgalmi vagy félelmi állapotba kerül ezért nem tudja tartani a vizeletét. A pontos ok kiderítése után lehet a megfelelő tréning- vagy terápiamódszert meghatározni. Minden kutyát el kell és el is lehet vinni sétálni. Az Ön által említett kifogás 5 - 10 perces tréninggel, szoktatással megszüntethető.