636. Kiskutyáink születtek
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
A vemhes kutyák táplálása általában nagyban függ az állat tüzelése előtti fizikai állapotától, azonban van néhány alapszabály, ami fajtától és kortól függetlenül minden vemhes kutya esetében fontos. Lássuk melyek ezek, és mire kell odafigyelnünk!
1./ Feltételezhető az operáció vagy az azzal együttjáró altatás maradandó utóhatása következtében mutatja a kutya tünetekett. 2./ elképzelhető, hogy jelenleg a látás érzékszervi rendszere nem működik megfelelően és ez zavarja, bizonytalanná teszi a kutyát, ez egy fajta stressz tüneteket vált ki (bélsár jelölés, síró hang, embertársak közelségének keresése, emésztési és anyagcsere zavarok, stb.) Sajnos a kutya ezen életszakaszában az immunrendszer és a regenerálódási képesség már nem működik intenzíven és hatékonyan. Ésszerűbb, ha tréninggel, engedelmességi macerákkal való elnyomására törekednek. Meg kell próbálni a kutya hátralévő életszakaszát számára elviselhetőbbé és kényelmesebbé tenni.
A gyomorcsavarodás egy nagyon komoly megítélés alá eső betegség, amikor pár óra alatt igen erőteljesen felborul a szervezet belső egyensúlya, és sok esetben hiába sikeres a műtét, a beteg mégis elmegy, mert a károsodások, amelyek érték az anyagcseréjét, nem jönnek helyre. Ezért van az, hogy a gyomorcsavarodásos betegnél nagyon fontos, minél előbb kerüljön orvos elé, és ha kell, műtétre. Szóval, semmi csodálkozni való nincs azon, hogy a sikeres műtét után csak nehezen (vagy egyáltalán nem) jött helyre a kutyája.
kedves Alfréd! Amennyiben Önnek nincs lehetősége beteg kedvencét 1 hónapig állatorvoshoz vinni, akkor pontosan én mit tehetek Önért? Sajnos nem tudom látatlanban megmondani, hogy mi lehet a probléma, és hogyan lehet segíteni rajta...
Mihamarabb állatorvosi ellátás szükséges, lehet, hogy operálni kell.. Ne késlekedjen!!
Kedves Kati! olvass bele a következő cikkeinkbe: Kutya-macska védőoltások: a legfontosabb tudnivalók Védőoltási program kutyáknak Miért kell beoltatni a kutyát? Ajánlott oltási program kiskutyáknak Milyen oltások kellenek egy kiskutyának? Kellemes böngészéset!