636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Sajnos ennyi tünet nemelég a diagnózishoz. Az egyszerű gyomorhuruttól a veseelégtelenségig sok minden lehet. Mindenképp vigye állatorvoshoz!
Üdvözlöm! A veszettség valóban járhat nyálzással is, ám számos egyéb betegség is okozhat hasonló tünetet (mérgezések, szájüregi problémák, egyéb idegrendszeri zavarok, stb). Veszettség esetén rángógörcsök, bénulás, öntudatlan állapot is jelentkezne. Javaslom, ha saját (akár befogadott) macskáról van szó, vigyék állatorvoshoz, hogy megvizsgálhassa, azonban jelezzék, ha nem oltott az állat, és hogy ilyen tüneteket tapasztaltak. Az állatorvos feladata és kötelessége a vizsgálat után kimondani a veszettség gyanúját (ha megalapozottnak gondolja). Ez azonban hatósági eljárást von maga után (karantén, megfigyelés, a macskával érintkezett emberek összeírása, stb).
- Igen tarthatják, de a pórázt elrágja, - nem véletlenül terjedt el a múlt évezredben a fém láncon/dróton tartott kutyatartás, - amelyrő az utóbbi évtizedekben már tudjuk hogy mennyit ártott ennek az állatfajnak és mennyire értelmetlen. Minek ? Milyen célból ? Miért van az a kutya ott ahol nem tudják számára biztosítani a fajnak megfelelő tartási körülményeket ? - Az ivartalanítás a szexuális dominanciát csökkenti, a többi dominacia területre nincs hatással, az elmaradt szocializációt, nevelést, ember/kutya kapcsolat és élettér kötődést szintén nem pótolja. - A két megoldás közül egyik sem igazán jó és ideális. - A kutya akkor lenne igazán boldog ha fajnak megfelelő tartási körülményeket tudnának neki biztosítani olyan embertársai akik biztosítják a szükségleteit.
Kedves Gazdi! Nem kell kétségbe esni, csak el kell vinni állatorvoshoz. Ő fog segíteni! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Véleményem szerint az utóbi megoldás a jobb. Üdv