636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
A nimfák valószínüleg jól megférnek a leírt fajokkal, de érzékenyebbek náluk az esetlegesen hordozott betegségekre. A nimfapapagájok alapelesége kölesfélékből, napraforgóból, gabonamagvakból áll. Zöldeleség igényük magasabb, minta galamboknak.
Természetesen lehet. Adagolása a készítmény dobozán megtalálható, bár mivel nagyon kis mennyiségről van szó, így általában a "késhegynyi" kifejezést szokták alkalmazni a szakirodalmi leírások. Heti 1-2 alkalommal itatható. Tapasztalataink szerint a papagájok nem igen szeretik az ízét, így inkább más, számukra kifejlesztett multivitamin készítményt javasolnék. Nézzen szét például a "galambazis.hu", vagy a "hema.hu" weboldalakon.
A viaszbőr színe a hímekre jellemző, de a lutínó és albínó madaraknál a kék színezet sokszor éppen csak jelen van a viaszbőr középső részén. A tojó, akkor is tojást rakhat, ha az terméktelen. A záptojás fogalma a megtermékenyített tojást jelenti, amelyben elpusztult az embrió. Hogy párban vannak-e, vagy mindkét madár tojó, ez kiderül már a tojásról, amin pár napot ült a szülő. Előbb csak átvilágítva látszik a fejlődő embrió, majd 1-2 hét után szemmel láthatóan is "elszürkül" amelyikben fióka fejlődik.
Lehet, hogy a talpára száradt a vedlés, az nem feltünő viszont nem tud mászni. Egy terráriumban magasabb páratartalomnál ez nem gond de a szobában előfordulhat. Nézd meg az ujjait még egyszer.
Baktériumok, vírusok, férgesség, vagyis a leírtak alapján szinte bármi, amit valószínűleg csak gyors orvosi beavatkozással lehet kezelni. A diagnózis és gyógykezelés céljából keressen fel egy állatorvost.