636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Igazából nem látom a leírtak alapján azt a szituációt, ami miatt mindenképpen kellene adni az antibiotikumot. Ha a vemhesség ideje alatt majdnem végig el volt nélküle, akkor az utolsó napokban mivel lenne jobb? Ezzel együtt a kezelő állatorvos látta, vizsgálta a kutyát, így ha ő szükségét látta ennek, lehet, hogy neki van igaza. Ezért leginkább vele kellene ezt a kérdést alaposan megbeszélni!
Kedves Gazdi! Itt nincs alternatíva, el kell vinni állatorvoshoz, mert a kutyája beteg! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Erős fertőzés esetén előfordul, hogy "elől" is ürülnek. Ha egyébként más panasza nincs a kutyusnak, csak a kezelés 2 hét múlva esedékes ismétlése a teendő.
A tavasz beköszöntével nemcsak a papagájok párzási kedve, de a hangjuk is megjön. Emellett egyes nimfahímek hajlamosak túlságosan is sokat kiabálni. Ha ilyen madara van az természetesen hangosabb a másik két faj egyedeinél.
A tünet mögött több betegség is állhat. Ha a "hányás" nem az un. begytej megjelenése, akkor leginkább mérgezés lehet a háttérben. Okozhatja lenyelt fém, gombatoxin, illetve más mérgező anyag, amellyel a madár kapcsolatba kerülhetett. A további kezeleés előtt, mindenképp egy röntgenfelvétel kellene róla, valamelyik madarakhoz értő állatorvos rendelőjében.