6411. Bravúros műtétet hajtottak végre a Vadmadárkórházban
Súlyosan roncsolódott a lába egy amazon papagájnak, de egy bravúros helyreállító műtétet követően ismét teljes értékű életet élhet.
Súlyosan roncsolódott a lába egy amazon papagájnak, de egy bravúros helyreállító műtétet követően ismét teljes értékű életet élhet.
Egy 30 éves alentejo masztiff lett minden idők legöregebb kutyája - írta a BBC hírportálja pénteken.
A kutyák farkasvonyításra adott reakcióit vizsgálták az ELTE etológusai. Érdekes eredmény született. Szerintetek a ti kutyátok, hogy reagálna a vonyításra?
Egy Hajdú-Bihar vármegyei gazdaságban magas patogenitású madárinfluenza-vírus jelenlétét igazolta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma, az állategészségügyi hatóság védő- és megfigyelési körzeteket jelölt ki - írja az MTI.
Az már elég régóta kiderült, hogy az ember alapvetően a majmoktól származik. Rengeteg hihetetlen képességre tett szert az emberiség az évtizedek során, de az állatoknak is vannak olyan képességeik, amelyeket az evolúció során elvesztett az ember. A kitartás, a lojalitás vagy éppen az erő olyan képességek, amelyek miatt tényleg tisztelhetjük az állatokat. Nem csoda, hogy rengeteg cég választott a logójának valamelyik nagyszerű állatot, hiszen így azt mondhatják el magukról, hogy rendelkeznek azadott állat bizonyos tulajdonságával. A következőkben megmutatunk néhány céget, amelyeknek logója állatokat is tartalmaz.
Kedves Eri! A kutya èletkoràbòl ìtèlve màr tùl van az első tüzelèsèn, így akàr a vemhessèg vagy az àlvemhessèg is szóba jöhet. A rèszleteket egy alapos fizikàlis vizsgàlat, esetleg vèrvizsgàlat, ultrahang tudnà kiderìteni. Üdvözlettel, Dr. Puskàs Gàbor.
A képek alapján nehezen tudok diagnózist mondani, a probléma kialakulásáról részletesebb információra volna szükség. Több hasonló kinézetű bőrbántalom is létezik, bizonyos esetekben a kenőcs vagy a helyileg adott injekció elegendő lehet, más esetekben valóban csak a műtét. Az viszont alapvető, hogy a nyalogatástól védeni kell!!
Sajnos a macska vizelet szag elég jellegzetes. Nem ivartalanított kandúroké még inkább. Ajánlott az alom gyakori cseréje,illetve jobb minőségű,illetve magasabb árkategóriájú alom választása,amelynek jobb a szagelnyelő képessége.Lehet próbálkozni táp váltással is,de nem valószínű,hogy a kellemetlen szagot a nem megfelelő eleség okozza.Az ivartalanítás nőstény állatok esetén is enyhíthet ezen a problémán.
Kivizsgálás után lehet megállapítani, hogy van-e probléma. El kell vinni állatorvoshoz!
Kedves Szilvia! Természetesen máris kaphatja a kutyus mind a Caulophyllumot, mind pedig a Pulsatillát, alacsony (D6) vagy közepes (D12) potenciában, naponta 2x-3x 5 golyót, amíg meg nem születnek a kölykök. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád állatorvos, homeopata www.matrayhaz.hu