6416. Vigyázz a kutyádra, ha a Margitszigeten szoktál sétálni vele!
Állatkínzás gyanúja miatt hivatalból eljárást indított a XIII. kerületi rendőrkapitányság a Margitszigeten szétszórt mérgezett kutyatáp miatt.
Állatkínzás gyanúja miatt hivatalból eljárást indított a XIII. kerületi rendőrkapitányság a Margitszigeten szétszórt mérgezett kutyatáp miatt.
A tavasz kiemelt fecskevédelmi időszak, amiben a lakosságnak és az önkormányzatoknak óriási szerepe és felelőssége van -hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) közleményében, amelyben emlékeztetnek: az utóbbi húsz évben a fecskék fele eltűnt Magyarországról.
Guiness rekorder lett Pat, a kilencéves és 210 napos egér: a San Diego-i állatkertben élő rágcsáló a legidősebb, emberi gondozás alatt álló egér a világon.
Kihalás szélén állnak a franciaországi hiúzok, a populáció legfeljebb százötven felnőtt egyedre csökkent - írta a The Guardian című brit napilap online kiadása hétfőn.
A világszerte veszélyeztetett kerecsensólymok európai uniós állományának kétharmada Magyarországon fészkel. A hazai ragadozó madárfaj védelméért folytatott munkát az Európai Unió LIFE programja is támogatja.
Üdvözlöm! Könnyen lehet, hogy a tél beköszöntével -a hőmérséklet csökkenés miatt- alábbhagy az étvágy. Ennél a fajnál a meleg sem jó, az ideális hőmérséklet: 20-25 C. A bambuszsiklók kedvelik a párásabb környezetet is, ezért fontos, hogy minden nap permetezzük be állott vízzel alaposan a terráriumot. A cafatos vedlés is ezért történt, mert száraz volt a levegő valószínüleg. Illetve egy nagy itató tál is kell, amibe bele tud tekeregni! Szerintem ezeket betartva nem lesz gond!
A leírt tüneteket epilepszia is okozhatja de ez korántsem biztos.Javaslok egy laboratóriumi vérvizsgálatot az egyéb betegségek kizárása vagy megállapítása céljából.
Valóban lehet hogy rossz tapasztalatai voltak Lassan, sok türelemmel, biztatással, dicsérettel lehet megmutatni neki, hogy nincs mitől tartania, ehhez időre van szüksége
Ki kell alakítani a megfelelő feltételes reflexet a kutyában.Ha a megfelelő helyen végzi el a dolgát akkor meg kell dícsérni,jutalmazni kell egy falattal vagy bármivel de ha rossz helyen végzi a dolgát akkor meg kell szidni. Előbb-utóbb rá fog jönni hogy mikor jár jobban. Itt olvashatsz még a szobatisztaságra nevelésről: Hogyan neveljük szobatisztaságra a kölyökkutyát?
Élőben kellene látnia állatorvosnak,mert lehet,hogy nem sérülés. Képről nehéz megítélni.