641. Ismerjük meg az "Állat és Ember" Állatvédő Egyesületet!
Az "Állat és Ember" Állat- és Természetvédő, Szabadidő és Kulturális Egyesület, régi állatvédők részvételével jött létre, 2007-ben.
Az "Állat és Ember" Állat- és Természetvédő, Szabadidő és Kulturális Egyesület, régi állatvédők részvételével jött létre, 2007-ben.
Az állatgyógyászat területén a fejlettebb nyugati országokban már több mint tíz éve megjelent, és mára már elfogadott tény, hogy bizonyos esetekben a gyógyulást nagymértékben elősegítik a fizioterápiás kezelések
Egy tudományos tanulmány hasonlóságokat fedezett fel a pandák és a kutyák között.A pandák imádnivaló lények, rengeteg csodálójuk van világszerte. Egy nemrég végzett kínai tanulmány során megállapítást nyert, hogy a pandák genomja hasonló a kutyákéhoz.
Ezek a növények megszépítik az akváriumot. A vízinövény fajták széles skálájából válogathatunk akváriumunk díszítésére. Tudjunk meg többet az alábbi cikkből.
Főleg kistestű kutyáknál fordul elő ez a megbetegedés. Olykor bizonyos pszichés hatásokra, máskor minden látható ok nélkül hirtelen - mintha összeesne - összeszűkül a légcső, így a levegő a természetesnél lényegesen kisebb keresztmetszeten tud csak áramolni a tüdőbe.
A cica miatt mindent majd fertőtlenítsetek... Sajnálom szegényt.:( Azonban a nyuszi nem fog tőle elkapni semmit. Persze függ az immunrendszerétől is. De baj nem lesz belőle, hisz a cica nem is a lakásban van....
A tollazaton jelentkező piros szín első sorban májproblémára utalhat. Ez lehet jelentősebb károsodás miatt is, de akár túlzott vitaminbevitel is okozhatja, aminek kiürülése után a máj regenerálódhat. Egyes kézzelnevelő tápok használata során is rendszeresen jelentkezik ilyen elváltozás, aminek oka akár színezőanyag, vagy az említett vitamin-túladagolás is lehet. A narancs pigment, azaz a karotin (pl.táplálék kiegészítő, vagy a sárgarépa béta-karotinja formájában) szintén tollpirosító hatású. Amennyiben a tulajdonság a génekben is rögzül, úgy örökíthető, ami a díszmadártenyésztők számára értékesebb madarat, egyes szlengekben "királyjákót" eredményez. Amit kevesen vesznek tudomásul, a tény, hogy a színmutációs madarak általában gyengébb immunrendszerűek, kevésbé ellenállóak a betegségeknek, mint vad színváltozatú fajtársaik. A madár májkárosodása röntgennel (mérete), ultrahanggal (szerkezete) általában kimutatható. Ha esetleg májkárosodás van, ezt okozhatja lenyelt fémtárgy is, amit röntgenképen látható. A legjobb májregeneráló a máriatövis, Gyógykezeléskor olaját (egyéb gyógyszerekkel, lágyeleséggel, például fecskendőből etetve), megelőzésre, vagy sürgős beavatkozást nem igénylő esetben a magot kell a papagájoknak adni.
Kedves Gazdi! Idősebb tengerimalacok szőre valóban megváltozhat, színe, állaga pl. "őszülhetnek". Azonban ha a szőr hirtelen megváltozik, néhány nap alatt csapzott lesz, összetapad, foltokban hullik, az immunrendszer legyengülésére is utal. Hím tengermalacoknak a fenékrész fölött néhány centivel van egy mirigy, ami faggyút választ ki, idős malacoknál előfordulhat ennek túltermelése, a fenék fölött, zsíros tapintású lesz a szőr, összeáll. Először is ajánlott lenne rágcsálóknak való vitaminkészítményt vásárolni, C-vitamint és multivitamint, és naponta a vizébe csepegtetni. Kapható ún. Immunovet por, vény nélkül kapható immunerősítő, kifejezetten a szőr és kondíció javítására. Javasolt lenne az azonos időben napi súlymérés kb 1 hétig. Ha az állat súlya 5-7 nap alatt 40-50 grammot csökken, betegség tünete lehet. Esetleg a közeljövőben elvinni állatorvosi kontrollra, hátha valami olyan dolog lappang, amit orvos észrevesz, de gazdi még nem. Ha van előtte elég széna, víz, naponta kap zöldséget, és úgy is kunyerál, és korábban nem tett ilyet, javasolt állatorvosi kontroll. Lehet, hogy valami kezdődő betegség miatt rossz az állatka közérzete, idegesebb. Jelzi, hogy rosszul érzi magát.
Valószínűleg Enroxyl nevű antibiotikumot kapott. Az nem okoz ilyen mellékhatást. Önmagában a cukorbetegség is, de szinte az összes hormonális rendellenesség okozhat szőrhullást, kopaszodást. Idős macskában nem ritka a pajzsmirigy túlműködése.Lehet a háttérben daganat is, akár a hasnyálmirigy daganata . Ha még nem volt teljes vér labor kivizsgálás, én javasolnám a pajzsmirigy működésének ellenőrzését is. Érdemes lenne egy hasi ultrahang vizsgálatot is végezni a cicán. Ha a bőrőn is látható elváltozás a kopaszodó területen, vagy vakaródzik a cica, gondolni kell allergiás megbetegedésre is. A fokozott tisztálkodás is eredményezhet kopaszodást, sőt ilyenkor szőrgombóc is megülhet a macska gyomrában, beleiben.Ettől is hányhat rendszeresen. Ez röntgenvizsgálattal diagnosztizálható.
A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok (a szőrtetű megállípítása hogyan történt? - volt labor és bőrkaparék is?) . A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos. Tévhit, hogy a szobacica nem lehet bolhás. Mi is bevihetjük a cipőnkön a parazitákat. Bővebben a témáról >>