641. Ismerjük meg az "Állat és Ember" Állatvédő Egyesületet!
Az "Állat és Ember" Állat- és Természetvédő, Szabadidő és Kulturális Egyesület, régi állatvédők részvételével jött létre, 2007-ben.
Az "Állat és Ember" Állat- és Természetvédő, Szabadidő és Kulturális Egyesület, régi állatvédők részvételével jött létre, 2007-ben.
Az állatgyógyászat területén a fejlettebb nyugati országokban már több mint tíz éve megjelent, és mára már elfogadott tény, hogy bizonyos esetekben a gyógyulást nagymértékben elősegítik a fizioterápiás kezelések
Egy tudományos tanulmány hasonlóságokat fedezett fel a pandák és a kutyák között.A pandák imádnivaló lények, rengeteg csodálójuk van világszerte. Egy nemrég végzett kínai tanulmány során megállapítást nyert, hogy a pandák genomja hasonló a kutyákéhoz.
Ezek a növények megszépítik az akváriumot. A vízinövény fajták széles skálájából válogathatunk akváriumunk díszítésére. Tudjunk meg többet az alábbi cikkből.
Főleg kistestű kutyáknál fordul elő ez a megbetegedés. Olykor bizonyos pszichés hatásokra, máskor minden látható ok nélkül hirtelen - mintha összeesne - összeszűkül a légcső, így a levegő a természetesnél lényegesen kisebb keresztmetszeten tud csak áramolni a tüdőbe.
Kedves Gazdi! Erről a témáról bővebben ebben a cikkünkben írtunk: Mikor lehet "utcára vinni" a kiskutyát? Egy kiskutya általában a 4. oltás után két héttel lesz teljesen védett a legfontosabb fertőző betegségekkel szemben, de ez függ az állatorvos által alkalmazott oltási sortól is (mindenképp őt kérdezze erről). Ez fontos időszak egy kiskutya számára - úgy szocializáció, mint szobatisztaság szempontjából - ezért ha megoldható, kizárólag olyan helyre vigye a kölyköt, ahol viszonylag kis kockázat mellett ismerkedhet a világgal (olyan területre, ahol biztosan nem találkozik idegen kutyákkal és azok ürülékével). Az úgynevezett kutyapelenka is jó szolgálatot tehet, hogy a lakásba egy bizonyos helyre ürítsen a kiskutya, bár az erről való átszoktatás valószínűleg további türelmet igényel majd.
Ha a tünethez nem társul borzolt tollazat, levertség, akkor a legvalószínűbb, hogy az ivarérett hímek etető reflexe. Vagyis nem betegség. Ha teljes bizonyosságot akar szerezni, keresse fel a legközelebbi madárspecialista állatorvost egy általános kivizsgálás céljából.
Többféle probléma okozhatja: pl. faroksérülés, bűzmirigy, végbélbetegség stb., ha pár napon belül nem szűnnének a panaszok, akkor feltétlen forduljon állatorvoshoz.
Kedves Gazdi! A korpa önmagában nem betegség, hanem tünet, amelynek hátterében többféle ok is lehet (pl. akár allergia, bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is okozhatja). Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni.
A pontos diagnózishoz elengedhetetlen egy alapos orvosi vizsgálat. A tünetet egyaránt okozhatja bénulás, vagy egyéb betegségből, sérülésből adódó gyengeség is. Számos kiváltó oka lehet.