6486. Cuki vörös hiúzok érkeztek a Nyíregyházi Állatparkba
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Védett ragadozómadarakat, egerészölyveket (Buteo buteo) és barna rétihéjákat (Circus aeruginosus) mérgeztek meg a Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalom közelében, az ügyben büntetőeljárás indult - közölte a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság kedden honlapján.
Az elmúlt években a lágylézer terápia egyre népszerűbbé vált az állatgyógyászatban. A Safe Laser készülékek számos olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek ezt a módszert még vonzóbbá teszik a gyakorló állatorvosok és az állattartók számára. Ez a cikk bemutatja a Safe Laser 500 készülék állatgyógyászati előnyeit, valamint azokat az állapotokat és problémákat, amelyek kezelésére alkalmas.
A farkastól genetikailag távolabb álló, modern kutyafajták relatív agymérete nagyobb, mint az ősi, többezer éves fajtáké. Az agyméret növekedése nem köthető a fajták szerepéhez, sem életmenet-jellemzőkhöz, ezért feltehetően a városiasodó, komplexebb társas környezet hatása - derül ki egy magyar kutatásból, amelyről az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia tanszéke írt közleményében.
Több mint negyven ürgét fogtak be és telepítettek át a szakemberek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren folyó felújítási munkálatok által érinett területekről - közölte a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.
A kezelés megfelelőnek tűnik. A leírtak alapján baromfihimlő a fertőzés, ami az elmúlt 1-2 hónapban nagyon sok tenyésztő állományában megjelent. A Betadin megakadályozhatja az elfertőződést, ha nem terjednek ki a tünetek a nyálkahártyára a madárka tünetmentesen meggyógyulhat. Mivel nagyon ragályos a fertőzés, érdemes lenne elkülöníteni. A baromfihimlő főként a fiatal madarak betegsége, kezelésére antibiotikumot szoktak az állatorvosok felírni, de ez legfeljebb a másodlagos fertőzések ellen jó. Az immunrendszer erősítése céljából vitaminkészítmények használata ajánlott. Fiatal madarakban az elhullási arány 20-30 %, ami nagyban függ a kondíciójuktól.
A papagájok megfázásos tünetei elmúlhatnak maguktól is, ha a madárka meleg, száraz helyre kerül. A biztonság kedvéért érdemes lenne állatorvost felkeresni és egy hetes antibiotikum kúrával kezelni a problémát (a megfázásnak tűnő betegség fertőzés miatt is lehet). Ha a madár nem túl idős, akkor javasolnék egy élősködőmentesítést is, mivel meglehetősen megvastagodottnak, száraznak tűnnek a szarus részek, legalábbis a kép alapján. Az öreg hullámosoknál ez természetes velejárója a kornak.
Lehet veleszületett betegsége,vagy bármilyen vírusos,baktériumos megbetegedés. Így nem tudok segíteni.Szüksége lehet infúzióra is,ha a hasmenés miatt kiszáradt. El kell vinnie állatorvoshoz,aki megvizsgálja és gyógykezeli cicát.
Kedve Gazdi! Nagyon kevés az információ! Egy alapos állatorvosi vizsgálat bizonyára segíteni fog. SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. www.drbubo.atw.hu Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
Ha már kinyílt a szeme, akkor pár nap múlva elkezd egyedül is enni. Először csak pépes dolgokat kell megkóstoltatni vele. Továbbra is táplálni kell, 1-2 hét múlva lehet csökkenteni a cumiztatást és fokozatosan átszoktatni az önálló evésre.