6486. Cuki vörös hiúzok érkeztek a Nyíregyházi Állatparkba
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Védett ragadozómadarakat, egerészölyveket (Buteo buteo) és barna rétihéjákat (Circus aeruginosus) mérgeztek meg a Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalom közelében, az ügyben büntetőeljárás indult - közölte a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság kedden honlapján.
Az elmúlt években a lágylézer terápia egyre népszerűbbé vált az állatgyógyászatban. A Safe Laser készülékek számos olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek ezt a módszert még vonzóbbá teszik a gyakorló állatorvosok és az állattartók számára. Ez a cikk bemutatja a Safe Laser 500 készülék állatgyógyászati előnyeit, valamint azokat az állapotokat és problémákat, amelyek kezelésére alkalmas.
A farkastól genetikailag távolabb álló, modern kutyafajták relatív agymérete nagyobb, mint az ősi, többezer éves fajtáké. Az agyméret növekedése nem köthető a fajták szerepéhez, sem életmenet-jellemzőkhöz, ezért feltehetően a városiasodó, komplexebb társas környezet hatása - derül ki egy magyar kutatásból, amelyről az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia tanszéke írt közleményében.
Több mint negyven ürgét fogtak be és telepítettek át a szakemberek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren folyó felújítási munkálatok által érinett területekről - közölte a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.
Ha önmagát tépi az legvalószínűbben ásványianyag, vagy fészekanyaghiány miatt történhet. Hasonló okok miatt tépheti lakótársa is. A hiány pótolandó, szükség esetén, ha a tolltépést másik madár követi el, egymástól elkülönítendők. Amennyiben rögzül a rossz szokás, úgy sok esetben már nem is lehet leszoktatni róla a madarakat.
Kedves Cicatulajdonos! A sajátkezű varratkiszedést nem javasolom. Inkább vigyék vissza abba a rendelőbe a cicát, ahol ivartalanították. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos
A leírtak alapján legfeljebb találgatni lehetne, de annak nem sok értelme van. Meg kellene inkább vizsgáltatni, hogy el lehessen dönteni, mi ez a váladék és honnan jön ponotsan? Csak ezután lehet arról beszélni, mi legyen a kezelési mód. Szóval, nem tudok mást tanácsolni, vigyék a kutyát állatorvoshoz!
A jelenség az átlagon felüli domináns megnyilvánulás egyik formája. Nem normális. Ivartalanítassa a kutyát Vegyen vissza a kutya elkényesztetéséből. Tegyen nevelési lépéseket a dominancia ellen Egy yorki is falka állat !!!
A szorulás nagyon tág fogalom, ennek alapján semmiféle véleményt nem lehet mondani. Azt sem tudni, hogy mi idézte elő, azt sem, hogy mennyiire súlyos, és azt sem, mi volt az injekció, amit az állatorvos adott. Úgyhogy ezek alapján biztosan nem lehet megmnondnai, hogy mikor fog hatni a szer. Ezt talán attól az orvostól kellene megkérdezni, aki adta.