6486. Cuki vörös hiúzok érkeztek a Nyíregyházi Állatparkba
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Védett ragadozómadarakat, egerészölyveket (Buteo buteo) és barna rétihéjákat (Circus aeruginosus) mérgeztek meg a Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalom közelében, az ügyben büntetőeljárás indult - közölte a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság kedden honlapján.
Az elmúlt években a lágylézer terápia egyre népszerűbbé vált az állatgyógyászatban. A Safe Laser készülékek számos olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek ezt a módszert még vonzóbbá teszik a gyakorló állatorvosok és az állattartók számára. Ez a cikk bemutatja a Safe Laser 500 készülék állatgyógyászati előnyeit, valamint azokat az állapotokat és problémákat, amelyek kezelésére alkalmas.
A farkastól genetikailag távolabb álló, modern kutyafajták relatív agymérete nagyobb, mint az ősi, többezer éves fajtáké. Az agyméret növekedése nem köthető a fajták szerepéhez, sem életmenet-jellemzőkhöz, ezért feltehetően a városiasodó, komplexebb társas környezet hatása - derül ki egy magyar kutatásból, amelyről az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia tanszéke írt közleményében.
Több mint negyven ürgét fogtak be és telepítettek át a szakemberek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren folyó felújítási munkálatok által érinett területekről - közölte a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.
Kiszámíthatatlan, milyen időjárás lesz februárban. Szerintem hiba volt nem megfelelő helyen keltetést engedni. A fényre szükségük van a fiókáknak, így értelmetlen a "lesötítés" megfogalmazás. Ha a ketrecek ajtaja, nyílásborítása például polycarbonát lemez, az biztosítana némi szigetelést és kellő mennyiségű fényt is beengedne. A madárházba akkor lehet kiengedni a fiókát, ha már teljesen kitollasodott, önállóan el tudja hagyni a fészket és lehetősége van a hideg elöl vissza is húzódni.
Általában az ásványianyagok elégtelen mennyisége okozza a rossz szokás kialakulását, így megelőzni egyszerűbbn, mint kezelni. Lehet próbálkozni gipsztojással, aminek feltörési kisérlete hiábavaló, így hátha leszokik a tyúk a tojástörésről. Az esetek többségében, viszont drasztikusabb beavatkozásra van szükség. A csőrgyűrű használata meggátolja, hogy a tyúk teljesen össze tudja zárni a csőrét, így ez a legbiztosabb és leghumánusabb módszer. A csőrkurtítás nagyipari módszerekkel maradandóan kurtítja a felső csőrkávát, Házilagos megoldásaival, például körömcsipesszel visszavágni a csőrt a benne futó vérérig, a szaruanyag regenerálódni képes. Hátránya, hogy sok esetben újra és újra meg kell ismételni a műveletet.
A papagájok színezete éveken keresztül "érik", így egyre élénkebb színek,árnyalatok jelenhetnek meg rajta. Ha egyre több az új fehér toll az viszont valóban olyasmi jelenség,mint az őszülés, vagyis hiányos a pigmentáltságuk. A melaninhiány okozója valószínűleg nem a madár idősödése. Valami sejtroncsoló tényező okozhatja, hogy nem jut festékanyag a tollba. Talán mosószer, vagy más vegyianyag okozta mérgezés, de a pontos diagnózist laporvizsgálat tudna adni. A hullámossal egy légtérben ne működjön légfrissítő dezodor, ne találkozzon a konyhai gőzökkel, a kalit és az edények tisztításához hipo-klorit hatóanyagú vegyszereket haszáljon, majd alaposan öblítsen mindent át. Kerülje az olyan táplálékokat, amiknek összetétele mesterséges anyagokat tartalmaz. Vagyis mindazt, ami a májat károsíthatja.
Kedves Eszter, ha Cirmi bolhás, annak az az oka, hogy kint mászkál és a többi macskától nagy eséllyel elkapja. Próbáld ki Frontline-t, hátha beválik.
A képek alapján mindkét madár tojó. A tarka (a lutínó szín sárga és fehér jegyű, a szem piros) szárnyán 4 sorban is látszik az a bizonyos pettysor, A szürke madár pofaszínezete nem olyan tiszta, konturos szélű fehér alapú, mint egy kifejlett hímé. Fentiektől még fiókatollazatú hímek is lehetnének, viszont a farktollak egyértelműen keresztcsíkozottak(mindkét madárnál), ami csak a tojókra jellemző.