6486. Cuki vörös hiúzok érkeztek a Nyíregyházi Állatparkba
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Védett ragadozómadarakat, egerészölyveket (Buteo buteo) és barna rétihéjákat (Circus aeruginosus) mérgeztek meg a Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalom közelében, az ügyben büntetőeljárás indult - közölte a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság kedden honlapján.
Az elmúlt években a lágylézer terápia egyre népszerűbbé vált az állatgyógyászatban. A Safe Laser készülékek számos olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek ezt a módszert még vonzóbbá teszik a gyakorló állatorvosok és az állattartók számára. Ez a cikk bemutatja a Safe Laser 500 készülék állatgyógyászati előnyeit, valamint azokat az állapotokat és problémákat, amelyek kezelésére alkalmas.
A farkastól genetikailag távolabb álló, modern kutyafajták relatív agymérete nagyobb, mint az ősi, többezer éves fajtáké. Az agyméret növekedése nem köthető a fajták szerepéhez, sem életmenet-jellemzőkhöz, ezért feltehetően a városiasodó, komplexebb társas környezet hatása - derül ki egy magyar kutatásból, amelyről az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia tanszéke írt közleményében.
Több mint negyven ürgét fogtak be és telepítettek át a szakemberek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren folyó felújítási munkálatok által érinett területekről - közölte a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.
Tisztelt Steiner Úr! Lehet, hogy valóban a környezet- és tápváltás, valamint a szállítással kapcsolatos stressz áll a hányás hátterében. Ha ez levertséggel, bágyadtsággal, hasmenéssel is jár, érdemes visszavinni az oltást végző kollégához. Tisztelettel: Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős
A képek alapján arra gondolnék, hogy a szőrét ledörzsölte valami (kutyaház nyílása, házfal, kerítés stb.) De ez csak feltételezés. A bőrgyógyászat tipikusan az a terület az állatorvoslásban amikor látni, tapintani, esetleg szagolni stb kell az elváltozást. Mivel egyéb, akár súlyosabb betegség is felmerülhet, javaslom nézesse meg kutyusát állatorvossal.
A rühösség kutyákban elég ritka bőrbetegség, és nem is jellemző rá a martájéki elváltozás, úgyhogy én a házi diagnosztizálás (vag yinkább találgatás) helyett inkább azt javasolnám a kedves kérdezőnek, hogy ne saját maga akarja a problémát megoldani és főleg kezelni,hanem bízza ezt állatorvosra! Ez sokkal hasznosabb lesz!
Igen! Oltassa be a macsekot veszettség ellen. Dr. Puskás Gábor
Kedves Barbi! az attól függ, mi van nálatok a fürdőszobában, lehet, hogy a gőz, a meleg miatt megy oda, mivel a cicák szeretik a meleget.