61. Fotójáték: a játékszabályok
Itt a háziállat.hu fotójétéka! Küldd be állatos fotóidat és szavazz bátran! A legjobb képek kiállításra kerülnek a Dobogós kategóriában, havonta pedig egy szerencsés beküldő pedig elviszi a felajánlott fődíjat.
Itt a háziállat.hu fotójétéka! Küldd be állatos fotóidat és szavazz bátran! A legjobb képek kiállításra kerülnek a Dobogós kategóriában, havonta pedig egy szerencsés beküldő pedig elviszi a felajánlott fődíjat.
Érdekes jelenség az urbanizálódó (városiassá váló) vadállatok témája. Viccesen azt is mondhatnánk, hogy pestiesednek a nyestek, a kérdés mégis komoly: miért költözik a vadállat az ember környezetébe?
Minden év tavaszodó időszaka társállataink számára (pl. kutyák, macskák) egyet jelent a párzási időszakkal.
A kutya- és macskatartók nem veszik kellő komolysággal az állatuk által a közterületre mért szennyezés súlyosságát. Ki szedje össze helyettük?
A mondás szerint, amelyik kutya ugat, az nem harap. Ez a valóságban nem így van, hiszen a kutyák az esetek többségében félelemből ugatnak, és támadnak.
Arra vonatkozólag, hogy mi a teendő, ha egy kutya embert megharap (vagy sérülést okoz), szigorú rendelkezések vannak. Ebben az esetben a kutyát (főleg akkor, ha veszettség ellen oltatlan) hatósági állatorvosnak kell megfigyelnie 2 hétig. Ez praktikusan azt jelenti, hogy megvizsgálja először, majd 1 hét múlva, és a 2 hét végén. Ha a kutya a 2 hét elteltével is egészséges, akkor a sérültttel (jelen esetben Önnel) nem kell semmit tenni. Ha viszont kiderülne, hogy veszett, akkor Önt fogják sorozatoltásban részesíteni. Nos, ez a szabály. Ettől eltérni csak saját felelősségre lehet. Ha nem kívánják ezt a procedúrát végigcsinálni, akkor ezt csak saját elhatározásból, saját felelősségükre tehetik meg. Még akkor is, ha egy ilyen szituáció mögött semmi betegség nincs, és a harapás csak a játék hevében történt.
Inkább azt javasolnám, hogy mutassa meg állatorvos kollegának...
A kutyájának nincsennek vislkedési gondjai, mert korának megfelelő természetes és ösztönös fizikai- és szellemi igényei szerint viselkedik. Önnek ezek azonban gondot jelentenek, mert ismeretlenek és nem vagy nem megfelelően tudja kezelni és lereagálni. Ajánlom figyelmébe Katharina Schlegl-Kofler: A KÖLYÖKKUTYA című könyvét. Személyes tanácsadás vagy KUTYAtréning ügyében időpontegyeztetést telefonon vagy e-mailben tudok adni.
Nem tudom, időszerű-e még a válaszom (internetes módon ilyen kérdéseket nem igazán célszerű feltenni, mert a válasz megérkezéséig már akár időszerűségét is vesztheti a probléma), de csak azt tudom mondani, hogy ezzel a gonddal ebben az alomban már közel sem biztos, hogy eredményt lehet elérni. A születés utáni napokban történő váratlan kölyökelhullások hátterében legtöbbször olyan okok állnak, ami még a születés előtti időre vezethető vissza. Lehet fejlődési rendelllenesség, vagy például az anyakutya herpeszvírusos fertőzöttsége, stb... Célszerű mindenképen állatorvosi segítséget igénybe venni. A még meglévő kölykök érdekében is, és a későbbi újabb fedeztetés előtt is.
Ezt a problémát okozhatja egyszerű esetben parazitózis (férgesség). Ha féreghajtás után sincs javulás (1- max 2 hét), alapos belgyógyászati kivizsgálás javasolt (fizikális vizsgálat, vérlabor, ultrahang).