61. Végre itt az állatbiztosítás: kutyára, macskára köthető
Az állatbiztosítás hazai meghonosítása a háziállat.hu régi szívügye: részletes és folyamatos tájékoztatást fogunk nyújtani az igénybe vehető szolgáltatásokról és tapasztalatokról.
Az állatbiztosítás hazai meghonosítása a háziállat.hu régi szívügye: részletes és folyamatos tájékoztatást fogunk nyújtani az igénybe vehető szolgáltatásokról és tapasztalatokról.
A legfontosabb szempont, hogy személyiségünknek és életkörülményeinknek megfelelő kutyát válasszunk. Ezért elsősorban saját magunkat kell megvizsgálnunk.
A császárhalak tartása csak viszonylag nagyméretű, 300-400 literes, vagy lehetőleg ennél is nagyobb medencében lehetséges, azonban a "törpe császárok" tarthatók kisebb akváriumokban is.
A legtöbb állatfajjal szemben a beteg teknős sokszor kifejezetten semmitmondó és általános tüneteket mutat. Néha még a normális viselkedéstől is nehéz elkülöníteni ezeket. De mikor vigyük mindenképp állatorvoshoz?
Ha akvaristák vagyunk, törekedjünk mindig az optimális környezeti tényezőket biztosítani halainknak, különben tömeges megbetegedésekre és elhullásokra számíthatunk...
A kullancsot sosem szabad olajjal bekenni, mert agonizálva fertőzött gyomortartalmát a gazdaszervezetbe ürítheti. A beszakadt fej önmagában csak gyulladást vált ki, fertőzést nem okoz. Homeopátiás Silicea adagolásával eltávolítható. A megbetegedés megelőzésére javaslom, hogy sürgősen keressen fel állatorvost. Mikor van kullancsszezon? Áprilistól novemberig tart a kullancsszezon, a védekezés pedig kiemelten fotos még az őszi hónapokban is, mert a kullancsok olyan veszélyes betegségeket is terjesztenek, mint a babézia. Éppen ezért ajánlott egész évben minőségi kullancsellenes készítményt használni, amely hosszú távon védelmet biztosít, a tapasztalatok szerint ugyanis gyakran megfeledkezünk a rendszeres havi alkalmazásról. Az egyik védekezési módszer a kullancsirtó nyakörv. 17 többféle hatóanyag-tartalmú, kutyáknak szánt kullancsirtó- és kullancsriasztó nyakörvet tesztelt a NÉBIH.
A petefészek eltávolítás elegendő és nem fog tüzelni többet, hiszen ez a szerv felelős a tüzelés hormonális hátteréért. A műtét után a méh elsorvad, nem lesz funkciója, és így nem is szükséges kivenni, csak ha beteg. Ez most nem áll fenn. Ráadásul csak a petefészkeket eltávolítani kevesebb munka, kisebb műtéti sebet igényel. A nőstény állatok helyes ivartalanítása Gyakori kérdések az ivartalanítással kapcsolatban A kutya ivartalanítása: mikor, és miért kell túlesni rajta? Az ivartalanított kutyák tovább élnek
A rejtett here lehozatalának sikere függ az állat életkorától (4 hónaposnál idősebbnél rosszabbak az esélyek) és a here pozíciójától. Ha a hasüregben van, akkor 25-30%-nal több esélyt nem látok, ha viszont a lágyékcsatornában, akkor 75-80% is lehet a sikeresség. Hangsúlyozom, hogy a rejtettheréjűség genetikai hátterű, öröklődő betegség, és ezért az ilyen állat a tenyésztésből kizárandó! Ha nem sikerül gyógyszeresen lehozni, akkor 5 éves koráig műtétileg el kell távolítani a hasűri herét, mert daganatos elváltozást szenvedhet!!!
A csak az egyik szemre terjedő pupillatágulat (anisocoria) lehet súlyosabb központi idegrendszerre terjedő gyulladás vagy egyéb elváltozás tünete is. Nem szokott a szem primer megbetegedéséhez társulni. Lehet, hogy a fülgyulladással van összefüggésben! Szerintem forduljon szemészhez a kérdéssel. Javaslom dr. Szentgáli Zsoltot az Állatorvostudomanyi Egyetemen. Tel.: 478-41-00
Tüzelő szukát nem minden kutyapanzió fogad be. Meg kell érdeklődni, el tudják-e helyezni. Azért van veszélye, a "kiskutyákon" kívül is. A tüzelő szuka viselkedése lehet a megszokottól eltérő, ilyenkor érzékenyebb, nehezen tűri a stresszhelyzeteket. A különböző betegségekkel szemben is csökken az ellenálló képessége. A közelében lévő kanok is ingerültebbek, hamarabb verekednek össze, étvágyukat vesztik, sokat ugatnak, éjszaka sem pihennek.