61. BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT A MÉRLEGEKNEK!
A Mérleg jegyében született társállatok általában igen barátságos jószágok, jól kijönnek a többi állattal, sőt még az emberrel is.
A Mérleg jegyében született társállatok általában igen barátságos jószágok, jól kijönnek a többi állattal, sőt még az emberrel is.
Egy állatot is fényképezhetünk úgy, mintha emberről készítenénk portrét. Czövek Miklós bizonyítja, hogy az állat is egyéniség, amely egy fotón bemutatható.
Dr. Nagy Gábor az I. Közép-európai Vadászgörény Fesztiválon mesélte el magazinunknak, mi teszi boldoggá és egészségessé a görényeket.
Télen nem könnyű szárnyas barátainknak eleséghez jutniuk, segítsünk nekik! Építsünk madáretetőt! Nem tudod hogyan kezdj hozzá? Olvass tovább, praktikus ötleteket találsz!
Elfogtunk néhány levelet - persze csak a kémkedés kedvéért - amelyen macskakaparással a következő címzés szerepelt: Télapó, Lappföld. Szerkesztőségünk nyilvánosságra hozza a macskák titkát...mit kérnek a cicák a Mikulástól ajándékba?
A természet sokféle betegséghez viszonylag kevés tünetet hozott létre, így ugyanazok a tünetek más-más bajoknak lehetnek a jelei, még akkor is, ha nagyon hasonlónak tűnnek a szituációk. Így van ez a vakarózással, apró bőrsebekkel is. A leggyakoribb probléma valóban az allergia (nagyon sok macska allergiás valamire a környezetéből), de számos más lehetőség is szóba jön, amit mindig mérlegelni kell. Emellett gyakran előfordul az is, hogy az állatnak egyszerre többféle baja is van, ilyenkor a tünetek összekeverednek, és nagyon nehéz eligazodni közöttük. Én azt javaslom, hogy ezt a mostani problémát ne saját maga akarja megoldani, kitalálni, hanem mindenképpen a szakember segítségét vegye igénybe! Ha az első próbálkozásokra nem javul a cica állapota, keressen specialistákat, akik járatosabbak egy-egy területen. Előbb-utóbb lesz megoldás!
Ez kifejezetten olyan kérdés, amelyre vizsgálat nélkül igazán komoly választ nem lehet adni. Lehet, hogy csak habzsolva eszi a finomságot, többet is mint kellene, de komolyan számításba kell venni a gyomorban elfekvő idegen anyagokat a szőrgombóctól a szalámihéjig. Ne sokig halogassa az állatorvos felkeresését.
Sajnos ezt így nem lehet megmondani. Egy ilyen műtét után kb. 24 órával már teljesen jól kellene működnie. Ha ez nem így van, annak sok oka lehet. Sürgősen vigyék vissza őt oda, ahol operálták és kérjék az alapos vizsgálatát, kezelését!
Nem valószínű, de meg kellene vizsgáltatnia, mert egyéb okai is lehetnek a hasméret növekedésének.
Szerintem mindkettőjüknek jobb, kényelmesebb és energiatakarékosabb megoldás ha kölcsönösen elfogadják a jelenlegi helyzetet. Amennyiben még is próbálkozni akar, az alábbi lehetőségei vannak: - csak meghatározott időben, a napi adagtól kevesebb mennyiségben kapjon ételt a macska - a napi adagból hiányzó táplálék mennyiséget ´jutalomfalat´ formában kapja meg, az elvárt viselkedési megnyilvánulások alkalmával - ne közeledjen a macskához, de jutalmazza ha a macska keresi az Ön közelségét - játsszon sokat a macskával - Bach-virág terápia