646. Daganatos betegségek szelíd (nem mérgező) gyógykezelése
Ez egy összetett, hatékony kezelési módszer, mely akár néhány héten belül is érzékelhető javulást hozhat a daganatos betegeknél. HNTTT (Homeopathic Non-Toxic Tumor Therapy)
Ez egy összetett, hatékony kezelési módszer, mely akár néhány héten belül is érzékelhető javulást hozhat a daganatos betegeknél. HNTTT (Homeopathic Non-Toxic Tumor Therapy)
A miniatűr beagle, „design” kutyának is nevezik, pedig nem a közelmúltban tett szert hírnévre már VIII. Henrik királyi udvarában is házikedvenc volt.
A konferencia célja, hogy a meghívott szakemberek segítségével felhívja a figyelmet társállataink egészségmegőrzésének fontosságára és a legkorszerűbb prevenciós lehetőségre külön kiemelve a gazdátlan, talált állatok ellátását.
Figyelem! A listán szereplő házikedvencek néhányunkban sokkot, szorongást, rémületet kelthetnek!
Van lehetőség manapság arra, hogy tengeri gerincteleneket tarts sósvizű akváriumba: virágállatokat, korallokat, rákokat. Néhány dolgot azonban szem előtt kell tartani, mielőtt egy ilyen kis tartályt beszereznél.
Szükség lenne legalább egy röntgenvizsgálatra a pontosabb diagnózishoz. Lehet, hogy a gerince fáj, de lehet, hogy valamelyik hátulsó végtagja.Lehet, hogy mégis érte valami trauma, ami külsőleg nem látszott. Sérülhetett a medencéje is.
Valószínűleg nem fertőző, bár nem ismerem pontosan a kórelőzményt. Ha megtetszett a cicus, én nem beszélném le róla, szerintem keresse fel a menhelyet, és kérdezze meg a kezelőorvosát. Ha ez nem lehetséges, akkor a végleges befogadás előtt vizsgáltassa meg szemészetben jártasabb kollegával, mert elképzelhető, hogy élethosszig tartó kezelésre szorul (szövődményes esetben).
Kedves Kitti! feltételezem a cica nincs oltva, ivartalanítva és féregtelenítve... Minderre szükség lenne, így javaslom, hogy látogassa meg állatorvosát. Ugyanis látatlanban a szőrhullásra semmit sem lehet mondani, mivel a szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. tehát irány az állatorvos! Egy kis olvasnivaló az ivartalanításról >>
A heveny megbetegedés - igaz sokszor több hónapos gyógykezelés hatására - teljes gyógyulással végződhet. Az idült kórforma prognózisa jóval kedvezőtlenebb,ezesetben teljes gyógyulással nem számolhatunk,sőt egyre rosszabb állapotba kerül a kutya.
Kedves gazdi! Már az egyik ok is bőven elég lenne ahhoz, hogy a kutyáját állatorvoshoz vigye... SZÁJÜREGI PROBLÉMÁK:Fogkövesség, Epulis, Maradó tejfog, PapillomatosisLÉGUTI PROBLÉMÁK:Légcsőszűkület, AsztmaHASMENÉSSzámos oka közül a helytelen étrend, a túl zsíros, fűszerezett, romlott, tejtartalmú étel váltja ki a hasmenést, de bélférgek is előidézhetik. A hasmenést okozhatja valamilyen izgalom, vagy stressz is, de az ilyenfajta hasmenés hamar elmúlik, és nem igényel különösebb kezelést.HÁNYÁSNormális körülmények között is sokszor előfordul, hogy a kutya elvonul egy csendes sarokba, és kihányja az imént elfogyasztott ételt, különösen, ha nagyon mohón habzsolta be azt. Az is gyakori, hogy a kihányt ételt újra megeszi. Ha úgy látjuk, hogy a kutya közérzete különben jó, és nem mozog, viselkedik rendellenesen, akkor nem valószínű, hogy beteg. Élete folyamán a kutya sok ösztönös cselekvést végez, amelyet vad őseitől örökölt. Hasonló a helyzet a kutyák alkalomszerű, esetenkénti hányásával is, amely tulajdonképpen valamiféle ősidőkből fennmaradt viselkedés. A természetben a vadkutyák együttesen rontanak rá a zsákmányra, és ha leterítették valamennyien, azon szorgoskodnak, hogy a zsákmányból minél nagyobb darabot kaparítsanak meg. Ezután egy nyugodt, csendes helyen a gyomorban tartalékolt étel a napvilágra kerül, az így kihányt ételt zavartalanul, és kényelmesen elfogyaszthatták. Megállapíthatjuk tehát, hogy a kutya szándékosan, akaratlagosan is képes hányni.Sok kutyabetegség kezdetét is hányás jelzi, így pl. a legtöbb mérgezést, az urémiát, a bélcsavarodást, ezeket nem szabad összekeverni a természetes hányással.