646. Daganatos betegségek szelíd (nem mérgező) gyógykezelése
Ez egy összetett, hatékony kezelési módszer, mely akár néhány héten belül is érzékelhető javulást hozhat a daganatos betegeknél. HNTTT (Homeopathic Non-Toxic Tumor Therapy)
Ez egy összetett, hatékony kezelési módszer, mely akár néhány héten belül is érzékelhető javulást hozhat a daganatos betegeknél. HNTTT (Homeopathic Non-Toxic Tumor Therapy)
A miniatűr beagle, „design” kutyának is nevezik, pedig nem a közelmúltban tett szert hírnévre már VIII. Henrik királyi udvarában is házikedvenc volt.
A konferencia célja, hogy a meghívott szakemberek segítségével felhívja a figyelmet társállataink egészségmegőrzésének fontosságára és a legkorszerűbb prevenciós lehetőségre külön kiemelve a gazdátlan, talált állatok ellátását.
Figyelem! A listán szereplő házikedvencek néhányunkban sokkot, szorongást, rémületet kelthetnek!
Van lehetőség manapság arra, hogy tengeri gerincteleneket tarts sósvizű akváriumba: virágállatokat, korallokat, rákokat. Néhány dolgot azonban szem előtt kell tartani, mielőtt egy ilyen kis tartályt beszereznél.
Kedves Gazdi! Folyamatos nyugtatást tilos alkalmazni, mert veszélyes. Altatásban kellene alaposan megvizsgálni és átmosni a hallójáratot egy speciális munkacsatornás otoszkóppal. Közben mintákat venni belőle a pontos diagnózis kialakításához, utána megtervezni a kezelési stratégiát, ami lehet gyógyszeres vagy / és műtéti. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Viki! Ez egy bőrdaganat. Kérem vigye el állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Júlia! Nem volt véletlenül szopornyicás a kutyus kölyök korában? Mert ez úgy néz ki, mint a szopornyica szövődményeként jelentkező ún. hard pad disease. Esteleg autoimmun bőrfolyamat is lehet. Akonkrét diagnózist egy bőrbiopsziás mintavétel utáni szövettani vizsgálat jelentene. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Az ivartalanítás ettől függetlenül is javasolt. Lehet stressz okozta hólyaggyulladása is cicának. Meg kellene próbálni ezt kezelni cicának való nyugtatóval és speciálisan erre a betegségre való gyógyszerekkel. PL: Cystaid kapszula, vagy Cystocure tabletta vagy Cystocure por. Nugtatónak lavaslom pl. a Calmex oldatot. ezek mind állatgyógyászati készítmények. A kezelést folyamatosan folytatni kell, és ha ez a probléma áll a áttérben, néhány hét után tapasztalható a javulás.
Kedves Gazdi! A leírtak alapján nem tudom pontosan, mi a baja a malackának (mennyi idős, mik a tünetek, mi változott) és hogy milyen hatású injekciót kapott. Az orr és szem váladékozás miatt remélem antibiotikumot is kapott, mert ez inkább a megfázás tünete, az is az, ha étvágytalan a malac, és sokat fekszik. (Megfázás, tüdőgyulladás miatt nyom a mellkasuk, fájdalmas nyelni nekik, ezért nem esznek és kedvetlenek.) A malackák elég okosak, és az injekció is fáj valamennyit, utána még érzékeny lehet a bőr, ezért visít, megjegyezte, hogy mostanában ilyet többször kapott, és ezért visíthat előre. Ha a malackának C-vitamin hiánya van, azon kúraszerűen lehet javítani, 3-4 hétig naponta benyomni közvetlenül vitaminos vizet a szájába ()amit most is kap, plusz kap valamilyen vitamintartalmú zöldséget naponta néhány hétig, és hosszútávon elgondolkozni, mivel lehet biztosítani a vitaminellátást pl. más tápfajtára váltani. Ami nekem az étrendjében nem tetszik, hogy a malacka turmixolt gyümölcsöt kap. A túl sok gyümölcs, zöldség, puffadást, kedvetlenséget, étvágytalanságot okozhat. Amit semmiképp sem javaslok beteg malackának, az a leves zöldségek, gyümölcsök: tiltólistára tenném ilyenkor az uborkát, paprikát, paradicsomot, és a nagyon édes gyümölcsöket. Sok C-vitamin egyes zöldségekben van, és a zöldfélékben pl. a petrezselyem remek C-vitaminforrás és enyhe vízhajtó is, ezért 2-3 hétig kúraszerűen adnám naponta 5-10 szálat (pont idénye van, és a csomós répának is, annak a zöldje is finom és nem puffaszt). C-vitamin van a zöld fűben, ezért ha tud tiszta helyről szerezni, nem kutyapisis, nem vegyszeres, naponta egy kis marék remek vitaminforrás májustól szeptemberig. Ha a malacka állapota javul egy betegség alatt, vagy utána, legkönnyebben súlyméréssel állapítható meg. A súlymérést naponta lehetőleg azonos időben kell megejteni (mert reggel és este más a súlyuk a napi életritmusuk miatt). Ha a malac naponta folyamatosan fogy legalább 20 grammokat, akkor még beteg, még orvoshoz kell vele menni. Ha tartja a súlyát, de kedvetlen, legalább az állapota nem romlik, ha még hízik is 10-15 grammokat, akkor szépen javul. Kattints ide, ha tudni szeretnéd meddig él egy tengerimalac? Itt pedig megtalálog tengerimalac kisokosunkat.