651. Öngyilkosság az állatvilágban: az emberi viselkedés tükörképe?
Az öngyilkosság nem csak az emberekre jellemző magatartás. Az állatokon végzett tanulmányok azonban segíthetnek megérteni az emberi viselkedést.
Az öngyilkosság nem csak az emberekre jellemző magatartás. Az állatokon végzett tanulmányok azonban segíthetnek megérteni az emberi viselkedést.
Az olasz agár ókori kutyafajta- az ókori művészetekben való ábrázolása kb 2.000 évre nyúlik vissza. A reneszánsz korban ezek a kutyák rendkívüli népszerűségnek örvendtek az olasz nemesemberek körében, innen ered a kutyafajta “olasz” agár elnevezése..
A bőrpigmenthiány vagy a melanociták hiánya nem csak az embereknél, a kutyáknál is előfordulhat.
Kutyája a fenekét a földön húzva szánkázik? Gyakran nyalogatja, harapdálja a faroktő környékét? Rettentő szagot áraszt? A jelenség hátterében a végbélmirigyek (bűzmirigyek) kóros állapota állhat. Ilyenkor a lehető leggyorsabban kérje állatorvos segítségét!
A Felelős Állatbarátok Egyesülete idén is futásra invitálja a négylábúakat és lelkes gazdáikat.
Kedves Gazdi! A tünetek utalhatnak bélgyulladásra, ami krónikus esetben 2-3 hónapig is eltarthat, amíg elviszi a malackát. Sajnos bélgyulladásnál nem szabad szinte egyáltalán zöldséget adni, helyette a malacka mesterséges etetése hígított Trovet táppal, jobb megoldás lett volna. Illetve az uborka és a zöld fű etetése fenntartja a belek irritációját, puffadását, kezelés mellett is okozhat állandó lágy székletet. Hasmenés után a legjobb a széna, víz hígított vagy sima táp diéta, és zöldséget egyáltalán nem adni 1-2 hétig, vagy híg székletnél egyáltalán nem adni ,amíg normális nem lesz a kaki. A bélflóra-regenerálót (Bio lapis vagy Gastroferm) krónikus esetben akár 1 hónapig is kaphatott volna a malac, és egyszerűen kevés vízzel hígítva naponta a szájába benyomni. Mivel krónikus volt a betegség, nem lehet egyértelműen a tünetek alapján megmondani, mi volt a baja. De legközelebb ennél szigorúbban és tudatosabban kell figyelni az etetésére, az nem normális, ha a malac hetekig nem szénázik, és beteg malac kondíciója mesterséggel etetéssel tartható fenn, ha magától nem eszik rendesen. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Kedves Gazdi! A nem ivartalanított és nem oltott kandúrok, ritkán élik meg a 5-6 éves kort, kószálnak, verekednek, felakadnak, széttépi a kutya stb. Csomoó olyan betegség van, ami kóbor kandúrok kapart sebei által kerülnek át a másik kandúr véráramába, a seb begyógyul ugyan, de a vírust ez nem állítja meg... Az ivartalanítás és védőoltás a hosszú élet titka. Miért ajánlott az ivartalanítás? >> Most csak azt tudja tenni, hogy siet az állatorvoshoz a cicával, hátha elég neki egy antibiotikumos kezelés.
Sajnálatos eset! Amennyiben a kutya az elhullását követeően nem lett felboncoltatva, és nincs boncolási eredmény, akkor sajnos nem lehet megmondani, hogy pontosan hogyan halt meg... Együttérzéssel. Háziállat.hu
Ksdves Gazdi, sajnos nem tudjuk, hogy mi az amit Ön soknak tart, így csak általánosságban lehet válaszolni. A fokozott vízfogyasztással (polydipsia) és fokozott vizeletürítéssel (polyuria) járó kórképek száma jelentős. Túlzott vízfogyasztásról általában akkor beszélünk, ha az meghaladja a testtömeg-kilogrammonkénti 100 ml-t, a túlzott vizeletürítés határa pedig kilogrammonként napi 50 ml. Fontos hangsúlyozni, hogy nem feltétlenül betegség miatt iszik többet, illetve ürít többet kutyánk. Izgalomban, stresszes állapotban, akár ivarzáskor megnőhet a vízfogyasztás és a vizeletürítés. Bizonyos gyógyszerek szedésekor (szteroid készítmények, vízhajtók) szintén ezt tapasztalhatjuk. Számos betegség van azonban, amelyeknek a polydipsia és a polyuria a két legfőbb tünete. Ilyen lehet egy májbetegség, az idült veseelégtelenség (idős kutyáknál - tehát ez Önöknél gyakorlatilag kizárva), cukorbetegség, pajzsmirigy- vagy mellékvesekéreg betegsége, nőstény kutyánál a gennyes méhgyulladás is. Ha aggódik, érdemes felkeresni az állatorvosukat.
Kedves Gazdi! Ha a kutyus más idegen dolgot nem eszik, akkor ez csak rossz szokás, vagy figyelem felhívás. Ha azonban rendellenessé válik az étvágya (csak ezt akar enni) akkor érdemes egy vérvétellel a pajzsmirigy hormonszintet meghatározni. Tehát a legjobb, ha mihamarabb felkeresi állatorvosát. ha kiderül, hogy nem betegség, csak rossz szokás. Akkor erről leszoktatni neveléssel lehet. Egyrészt csökkenteni a lehetőségét, hogy hozzáférjen a papírhoz/zsebkendőkhöz, másrészt amikor rajtakapják, akkor erősen le kell szidni, esetleg valamilyen kellemetlen ízű dolgot a szájába nyomni (pl. pirospaprika krém, fogkrém). Ezt következetesen ismételve leszoktatható erről.