651. Öngyilkosság az állatvilágban: az emberi viselkedés tükörképe?
Az öngyilkosság nem csak az emberekre jellemző magatartás. Az állatokon végzett tanulmányok azonban segíthetnek megérteni az emberi viselkedést.
Az öngyilkosság nem csak az emberekre jellemző magatartás. Az állatokon végzett tanulmányok azonban segíthetnek megérteni az emberi viselkedést.
Az olasz agár ókori kutyafajta- az ókori művészetekben való ábrázolása kb 2.000 évre nyúlik vissza. A reneszánsz korban ezek a kutyák rendkívüli népszerűségnek örvendtek az olasz nemesemberek körében, innen ered a kutyafajta “olasz” agár elnevezése..
A bőrpigmenthiány vagy a melanociták hiánya nem csak az embereknél, a kutyáknál is előfordulhat.
Kutyája a fenekét a földön húzva szánkázik? Gyakran nyalogatja, harapdálja a faroktő környékét? Rettentő szagot áraszt? A jelenség hátterében a végbélmirigyek (bűzmirigyek) kóros állapota állhat. Ilyenkor a lehető leggyorsabban kérje állatorvos segítségét!
A Felelős Állatbarátok Egyesülete idén is futásra invitálja a négylábúakat és lelkes gazdáikat.
A cica életkorát alapul véve a legeslegeslegvalószínűbb az, hogy valamilyen fejlődési rendellenessége, hibája van az agyában, és ez okozza már ilyen fiatalon a tüneteket. Ezen túl semmi bíztatót nem lehet mondani. A szóba jöhető betegségek felsorolásának pedig semmi értelme nincsen, egy kb. 3-4 hetes kiscicánál ezek legtöbbjéhez ugyanis még nem volt elég idő, hogy kialakuljanak. Kezeltessék, amíg tudják, amíg látják értelmét, de sok jóra ne számítsanak. Ebből az állatkából valószínűleg nem lesz soha egészséges macska.
Ha egy macska megbetegszik, akkor a magatartása megváltozik (ez esetben az eddig aktív macska bágyadt lesz, többet fekszik a szokásosnál, igyekszik elbújni egy csöndes, sötét helyen stb.) Többféle betegség is szóba jöhet, kezdve a bélsárrekedésen, bélelzáródáson át, egészen daganatos elváltozásokig... Feltétlen keressen fel egy állatorvost, aki megvizsgálja a cicát!
Ezt és a hozzá hasonló táplálékkiegészítőket nyugodtan lehet kölyöknek adni a növekedés időszakában, ezen kívül ízületi betegségben ill. műtéten átesett állatoknak, valamint az öregedő kutyáknak a korral járó ízületi bántalmak megelőzésére is..
A füves részek, ha egyáltalán fertőzöttek lettek, a napsütés hatására elég gyorsan megtisztulnak a kórokozóktól. A kutyájuk pedig, ha jól volt oltva, akkor minden valószínűség szerint védett a betegséggel szemben.
A kedves kérdezőnek tegnap már válaszoltam ugyanerre a levelére a saját honlapon, így sok új információhoz nem fog jutni. A leírás szerint én is azt gyanítom, hogy a cica fülrühösségben szenved. A kérdésben felsorolt és kérdezett gyógyszerek jó része nem ennek a betegségnek a kezelésére valók. Megfelelő gyógyszert, fülcseppet állatorvostól kaphat, még akár úgy is, ha egyelőre nem tudja elvinni az állatot vizsgálatra.